راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی

نحوه بررسی صحت و اصالت کلیه گواهینامه‌های موقت ودانشنامه‌های صادره از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی

تائید اصالت مدارک تحصیلی از اهمیت ویژه‌ای در فرآیند‌های مختلف برخوردار است. از جمله این فرآیند‌ها می‌توان به استخدام، ادامه تحصیل، اخذ ویزا و… اشاره کرد. در گذشته، برای بررسی صحت و اصالت مدارک تحصیلی، نیاز به مراجعه حضوری به دانشگاه صادرکننده مدرک بود. این امر باعث می‌شد تا فرآیند بررسی مدارک طولانی و دشوار باشد.

حالا در خبری که در سایت سفارت و کنسولگری‌های ایرانی از جمله سفارت ایران در پکن منتشر شده، اینطور آمده است:

“در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک، کلیه امور مربوط به صحت سنجی و استعلام مدارک تحصیلی دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت الکترونیکی و برخط و از طریق مراجعه به پرتال سازمان اموردانشجویان به نشانی https://portal.saorg.ir امکان‌پذیر می‌باشد.

برای بهره‌برداری و اطلاع بیشتر، کلیه گواهینامه‌های موقت و دانشنامه‌های صادره از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی تحت پوشش اداره کل دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان و همچنین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی غیردولتی- غیرانتفاعی حوزه استان‌ها، تحت پوشش دانشگاه‌های منتخب استانی قابل بررسی و راستی آزمایی می‌باشد و اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند با اسکن QR CODE یا درج کد صحت ۲۰ رقمی در قسمت (خدمات – استعلام کد صحت) تأییدیه تحصیلی را به صورت برخط مشاهده و در صورت نیاز نسبت به چاپ آن اقدام نمایند.

فهرست دانشگاه‌های مذکور در صفحه اینترنتی اداره کل امور دانش آموختگان به نشانی: (grad. saorg.ir) قابل دسترس می‌باشد.”

بیشتر بخوانید: استعلام مدرک تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.