راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

زمان مناسب برای درخواست گذرنامه سوئدی

پلیس سوئد: اگر می‌خواهید در تابستان به مسافرت بروید، همین حالا وقت برای تمدید پاسپورت رزرو کنید

تقاضا برای صدور و تمدید گذرنامه در سوئد پس از اعلام لغو اکثر محدودیت‌های کرونایی از امروز افزایش یافت. پلیس انتظار دارد با نزدیک شدن به فصل بهار و تابستان فشار بیشتری به آن‌ها وارد شود.

مدت زمان انتظار برای اخذ پاسپورت جدید در حال حاضر سه ماه است. مگنوس اوبری، افسر پلیس در شهر گوتنبرگ گفت: «ما شرایط سختی داریم و هر کاری از دستمان بر می‌آید برای مقابله با فشار انجام می‌دهیم.» اولین جای خالی برای تمدید گذرنامه در گوتنبرگ، ۱۹ مه است.

پلیس از افرادی که مایل به تمدید گذرنامه خود هستند خواست تا با مراجعه به وب سایت پلیس مرتباً برای پیدا کردن جاهای خالی جستجو انجام دهند. در صورت نیاز مبرم به تمدید می‌توانید در شهرداری‌های همجوار به دنبال وقت بود. همچنین در بدترین حالت افراد می‌توانند برای گذرنامه موقت اقدام کنند، هرچند که هزینه آن بیشتر است و فقط برای سفر مورد نیاز فرد استفاده می‌شود، اما در مواقع اضطراری مفید است و امیدواریم کسی مجبور به استفاده از آن نباشد. »

پلیس تخمین می‌زند که با نزدیک شدن به بهار و تابستان اوضاع در چند هفته آینده متشنج‌تر خواهد شد. این اداره اعلام داشت: اگر می‌خواهید در تابستان به سفر بروید، بهتر است همین حالا وقت خود را رزرو کنید.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.