راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

اطلاعات کامل از پاسپورت فنلاند

پاسپورت فنلاند و تسهیلات آن

گذرنامه فنلاند برای اتباع فنلاند به منظور سفرهای بین المللی صادر می شود. داشتن این سند شناسنایی، علاوه بر اثبات ملیت فنلاند، روند کمک به مقامات کنسولی فنلاند را در خارج از کشور (یا سایر کنسولگری های اتحادیه اروپا یا نمایندگی های شمال اروپا در صورت غیبت یک مقام کنسولی فنلاند) تسهیل می کنند.

Finnish passport cover PRADO.jpg
پاسپورت فنلاند

بیشتر بخوانید : سفارت فنلاند در ایران

فهرست :

مشخصات ظاهری

از سال ۱۹۹۶، گذرنامه‌های فنلاند دارای روکش‌هایی به رنگ شرابی بوده و از طرح استاندارد گذرنامه اتحادیه اروپا استفاده می‌کنند که نشان ملی فنلاند در مرکز جلد جلویی آن نقش بسته است. کلمات “Euroopan unioni” (فنلاندی) و “Europeiska unionen” (سوئدی) به معنای “اتحادیه اروپا” در بالای نشان نظامی حک شده اند و کلمات “Suomi – فنلاند” نام کشور به زبان های فنلاندی و سوئدی و “Passi” درج شده است. – Pass، به معنی «گذرنامه» در فنلاندی و سوئدی.

در گذرنامه‌های قدیمی غیر بیومتریک اتحادیه اروپای صادر شده قبل از اوت ۲۰۰۶، کلمات کاملاً با حروف بزرگ نوشته شده بودند، اما نسخه‌های فعلی از حروف مختلط استفاده می‌کنند. گذرنامه های بیومتریک، که برای اولین بار در ۲۱ آگوست ۲۰۰۶ صادر شدند، دارای نماد استاندارد بیومتریک نیز در بالا هستند. در سال ۲۰۱۲، نشان بزرگ شد و عنوان اتحادیه اروپا به زیر آن منتقل شد و با یک خط دوگانه از نام کشور که اکنون در تمام پایتخت ها وجود دارد، جدا شد و نماد بیومتریک به پایین منتقل شده است. صفحات داخلی شامل نقاشی های یک گوزن است که با ورق زدن سریع گوزن را در حال حرکت نشان می دهد. روی جلد نقش برجسته‌ای از دانه‌های برف وجود دارد.

بیشتر بخوانید: آی دی کارت فنلاند | Finland ID

پاسپورت های فنلاندی توسط چه ارگانی صادر میشوند؟

گذرنامه ها در فنلاند توسط پلیس محلی یا یک نمایندگی دیپلماتیک مجاز فنلاند در خارج از کشور صادر می شود.

Buy Finnish passport online via whatsapp.......+44 77 60818474 online.
گذرنامه فنلاند

وضعیت پایان خدمت سربازی در صدور گذرنامه

برای مردانی که کمتر از ۳۰ سال سن دارند و در نتیجه واجد شرایط خدمت سربازی هستند، اما آن را به پایان نرسانده اند، فقط می توان گذرنامه ای با تاریخ انقضا تا آخرین تاریخ شروع قانونی برای انجام تعهد، که در سن ۲۸ سالگی است، صادر کرد. مردان بالای ۳۰ سال می توانند بدون توجه به وضعیت پایان خدمت سربازی، پاسپورتی با تاریخ انقضای عادی دریافت کنند.

بیشتر بخوانید : صدور و تمدید گذرنامه در هلسینکی فنلاند

مزایای پاسپورت فنلاند

هر شهروند فنلاند نیز شهروند اتحادیه اروپا است. پاسپورت همراه با کارت هویت ملی، حق رفت و آمد و اقامت رایگان در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس را می دهد. برای سفر در کشورهای شمال اروپا به دلیل اتحادیه پاسپورت نوردیک، هیچ مدرک هویتی برای شهروندان نوردیک(کشورهای نوردیک و یا نوردیک به منطقه ای فرهنگی و جغرافیایی در اروپای شمالی و اقیانوس اطلس شمالی گفته می‌شود. این منطقه شامل کشورهای دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد و همچنین قلمروهای خودمختار الند، گرینلند، سوالبار و فاروئه را شامل می‌گردد.) از نظر قانونی لازم نیست.

Finnish passport ranked "third strongest" in world | News | Yle Uutiset

گذرنامه جداگانه برای منطقه آلند

آلند، که یک منطقه خودمختار با دولت خود است، دارای گذرنامه جداگانه است. با این حال، گذرنامه جزایر آلند نشان دهنده ملیت متفاوتی نیست و همه دارندگان آن شهروند فنلاند هستند. بر خلاف کشورهای خودمختار دانمارک یا وابستگی های تاج و تخت بریتانیا (که هیچ کدام به اتحادیه اروپا تعلق ندارند)، منطقه خودمختار جزایر آلند بخشی کامل از ایالت فنلاند است و بنابراین پاسپورت جزایر آلند کلیه حقوق و مزایای عضویت در اتحادیه اروپا را برای آن به ارمغان می آورد. گذرنامه از فرمت استاندارد اتحادیه اروپا پیروی می کند و روی جلد جلویی با هر دو فنلاند و آلند مشخص شده است.

Golf in Åland Islands | Leading Courses
جزایر آلند

سوالات متداول

پاسپورت فنلاند چقدر قدرتمند و معتبر است؟

پاسپورت فنلاند در حال حاضر بر اساس شاخص رتبه بندی پاسپورت راهنما در رتبه چهارم قرار دارد. این موقعیت امکان دسترسی بدون ویزا به ۱۹۳ کشور را فراهم می کند. این پاسپورت یکی از مطلوب ترین پاسپورت های جهان با امتیاز حرکتی بسیار بالا محسوب می شود.

آیا فنلاند اجازه مهاجرت می دهد؟

سالانه حدود ۳۰۰۰۰ نفر به فنلاند مهاجرت می کنند که بیشتر آنها از عراق، سوریه و روسیه می آیند. در حالی که بیشتر مهاجران از اروپا هستند، ۱۰۸۰۰۰ نفر از آسیا و ۵۰۰۰۰ از آفریقا هستند.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.