راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

اطلاعیه سفارت ایران در رم درباره استعلام های دانشجویی

بخش کنسولی سفارت جمهوی اسلامی ایران در رم (ایتالیا) درباره مشکل استعلام های دانشجویی اطلاعیه ای به شرح زیر منتشر کرده است:

با سلام و آرزوی تندرستی و شادکامی، پیرو دریافت تعدادی نامه و ایمیل از دانشجویان محترم فارغ التحصل دانشگاههای ایتالیا و گلایه از تاخیر در انجام استعلام و تایید مدارک تحصیلی آنان، به اطلاع می رساند:

بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران با حساسیت تمام نظارت مستقیمی بر مکاتبات دریافتی بویژه مکاتبات مربوط به مدارک تحصیلی دانشجویان محترم دارد و بنابر ضرورت تایید مدارک تحصیلی از سوی دانشگاه محل تحصیل، در کوتاهترین زمان ممکن، استعلام برای اخذ تایید صورت می گیرد. با دریافت پاسخ استعلامها و تایید نهایی مدارک تحصیلی توسط دانشگاهها، مراتب از طریق سامانه میخک به اطلاع دانشجویان محترم میرسد.

متاسفانه برخی از دانشگاهها در پاسخ به استعلامهای سفارت تعلل کرده و در هنگام مراجعه ی دانشجویان برای پیگیری مدارک خود، اطلاعات غلط ارایه داده و مدعی می شوند که استعلامی از سوی سفارت صورت نگرفته است. این در صورتی است که در مواردی برای بعضی از دانشجویان چندین بار استعلام صورت گرفته، ولی پاسخی دریافت نشده است.

با توجه به توضیح بالا، متذکر می گردد که مدارک فارغ التحصیلی دانشجویانی که اقدام به بارگذاری آنها از طریق سامانه میخک نموده اند، تنها زمانی تایید نهایی می شود که پاسخ استعلامهای ارسالی به دانشگاههای محل تحصیل در ایتالیا، دریافت شده باشد.

برای تسهیل امور، در صورتیکه دانشجویان محترم به دانشگاه محل تحصیل مراجعه کرده و دانشگاه ادعا داشته باشد که سفارت استعلامی نکرده است، موضوع را بلافاصله بوسیله تماس تلفنی یا ارسال ایمیل به سفارت اطلاع دهند تا ضمن ارسال تصویر مدارک مربوط به استعلامها به دانشجویان محترم، موضوع بار دیگر در دستور کار پیگیری قرار گیرد.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.