راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

تخلف شرکت آذربایجان خودرو محرز شد/ شرکت به تحویل خودرو مطابق قرارداد محکوم شد

رسول کوهپایه‌زاده، وکیل مدافع مالباختگان شرکت آذربایجان خودرو در خصوص آخرین وضعیت این پرونده، اظهار کرد: دیروز شعبه پنجم تجدیدنظر سازمان تعزیرات استان تهران دادنامه قطعی را در خصوص حواله‌داران و شکات پرونده آذربایجان خودرو رسماً‌ به من به عنوان وکیل مالباختگان و شکات اعلام کرد.

وی افزود: خوشبختانه حسب دادنامه قطعی صادره تخلف شرکت آذربایجان خودرو محرز شده و به انجام تعهد و ایفای تعهد حسب قراردادهای فی مابین با موکلان و مشتریان محکوم شده یعنی شرکت آذربایجان خودرو محکوم شده است به تحویل خودرو مطابق قرارداد با موکلان که این اقدام صورت گرفته گام مؤثری در جهت احقاق حقوق حواله‌داران و مشتریان شرکت آذربایجان خودرو است. (منبع تسنیم)

ماجرای شرکت آذربایجان خودرو چه بوده است؟

بیش از ۵هزار مالباخته،در بازه زمانی اردیبهشت تا ۱۵ خرداد ۹۷ اقدام به ثبت نام خودروی ام‌جی ۳۶۰ از شرکت صنعت خودرو آذربایجان «آذویکو» با قیمت قطعی و سررسید تحویل ۱۰۰، ۱۲۰ و ۱۴۰ روزه کرد و ۵۰ درصد قیمت خودرو را به صورت نقد در زمان ثبت نام از حواله‌داران گرفت.

اما شرکت آذویکو با ادعای اینکه تحریم‌ها هیچ تاثیری در تحویل خودروها ندارد و به اندازه چندین برابر پیش فروش‌ها قطعه در داخل کشور وجود دارد، اقدام به پیش فروش حدود ۶۴۰۰ دستگاه خودرو کرد و حالا پس از گذشت بیش از یک سال از موعد تحویل خودروها، این شرکت از تحویل خودروها امتناع کرده و به هیچ وجه پاسخگوی حواله‌داران نیست و در جدیدترین اظهار نظر، اعلام کرده هیچ خودرویی را تحویل نخواهد داد و حواله‌داران می‌توانند انصراف دهند.

این در حالی است که طبق آمار رسمی بانک مرکزی، شرکت صنعت خودرو آذربایجان تا پایان اسفند ۹۷ به میزان ۲۰میلیون دلار ارز دولتی۴۲۰۰ تومانی دریافت کرده‌است و همچنین طبق آمار رسمی ماهانه تولید خودرو که توسط وزارت صمت منتشر شده تا پایان اسفند۹۷، این شرکت ۳۵۷۰ دستگاه خودرو تولید کرده‌ اما تحویل نداده است. (منبع: فارس)

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.