راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

شاغلان مشغول به تحصیل در سوئد چگونه حقوق دریافت می‌کنند؟

وقتی شما در کشور سوئد شاغل هستید و در عین حال نیاز به تحصیل مرتبط با شغلتان دارید، قانون خاصی در مورد کسرهزینه‌های آموزشی در طول اشتغال فعلی وجود ندارد. کسر هزینه‌های آموزشی در واقع مطابق با قوانین کلی در مورد حقوق و مزایای شغلی ارزیابی می‌شود.

حق کسرهزینه‌های آموزشی

در صورتی که آموزش برای موقعیت شغلی ضروری باشد، کسر هزینه‌های آموزشی در طول اشتغال مداوم از کار فرما مجاز است. چنین آموزشی همچنین ساعات کار شما را کسر نمی‌کند و نیازی به اضافه کاری نخواهد بود. ادامه تحصیل به این معنی است که شما دانش را در کار خود حفظ می‌کنید و دانش جدیدی را برای پیشرفت در موقعیتی که دارید به دست می‌آورید.

البته کسر هزینه برای تحصیل در مقطع کارشناسی مجازنیست زیرا چنین هزینه‌هایی هزینه زندگی خصوصی است و برای ارتقا شغل نیست.

پرداخت حقوق در طول تحصیل دوره الزامی است؟

فقط چند قانون حقوقی وجود دارد که به موضوع حق کسر هزینه تحصیلی می‌پردازد. حق کسر به این معناست که کارفرما باید هزینه‌های تحصیل برای ارتقا موقعیت شغلی را بپردازد و این هزینه‌ها را از زندگی فرد کسر کند. از سوی دیگر، در رابطه با حق کسر افزایش هزینه‌ی زندگی در ارتباط با آموزش، رویه گسترده‌ای وجود دارد. طبق این رویه، لازم است کارمند در طول دوره آموزشی، حقوق یا غرامت مشمول مالیات مشابه دیگری (مثلاً از بنیاد تأمین اجتماعی) داشته باشد تا از هزینه‌های اضافی خود کسر کند.

این واقعیت که کارمند ممکن است مزایای حقوق خود یا بخشی از آن‌ها را در طول آموزش حفظ کند، به خودی خود حاکی از این فرض است که آموزش برای شغل ضروری است. اما به تازگی اعلام شده که اداره مالیات سوئد در نظر دارد هنگام بررسی حق کسر هزینه واقعی آموزش از روش جدیدی استفاده کند. این بدان معنی است که اگر کارمند در طول آموزش حقوق مشخصی دریافت می‌کند پس می‌تواند برای هزینه آموزش خود مالیات بپردازد و مالیات از حقوقش کسر شود.

چقدر حقوق برای کسر مالیات لازم است؟

هنوز اعلام نشده که چه مقدار از حقوق عادی باید پرداخت شود تا مالیات آموزش از حقوق فرد کسر شود. بنابراین نمی‌توان به طور دقیق سقف یا درصدی از حقوق عادی را مشخص کرد.

با این حال، رویه HFD نشان می‌دهد که حقوق باید تقریباً با حداقل دستمزد یا حقوق اولیه برای کار مربوطه مطابقت داشته باشد تا کسرمالیات مجاز باشد. این قانون هنوز تصویب و اجرایی نشده است.

در ادامه باید گفت، هنگام ارزیابی حق کسر باید همیشه شرایط فردی در نظر گرفته شود. اما در حالت عادی حقوق مشخصی در طول دوره آموزشی مورد نیاز است تا آموزش ضروری تلقی شود.

منظور از ساعات کار با حقوق چیست؟

یکی از مزایای آموزش در ساعات کاری این است که با حقوق انجام می‌شود. این بدان معناست که کارمند حقوق یا بخشی از آن را حفظ می‌کند، حتی اگر برای تحصیل در مرخصی پاره وقت یا تمام وقت باشد.

شخصی که علاوه بر کار عادی در اوقات فراغت خود به آموزش و پرورش می‌پردازد، شرایطی را که برای آموزش در ساعات کاری با حقوق انجام می‌شود، مشمول نخواهد شد.

برای چه هزینه‌هایی شما از حق کسر استفاده می‌کنید؟

کارمند برای تمام هزینه‌هایی که برای آموزش داشته است، کسر دریافت می‌کند، به عنوان مثال: هزینه‌های دوره، هزینه‌های جایگزینی در محل کار، هزینه‌های سفر وافزایش هزینه‌های زندگی.

هنگامی که کارمند سفرهای تحصیلی انجام می‌دهد، هزینه‌ها می‌تواند زیاد باشد و اغلب امکان تفریح نیز وجود دارد. از آنجایی که لازم است آموزش برای سرویس مفید باشد، آموزش و پرورش باید به خصوص در این موارد بررسی کند که بین سرویس و تمام هزینه‌ها در سفر تحصیلی ارتباط وجود دارد و اگر این مورد رعایت شده باشد، کارمند از مزایای حقوقی بهرمند خواهد شد.

منبع

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.