راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

شرایط و مدارک دریافت ارز دانشجویی سال ۱۴۰۰

شرایط و مدارک دریافت ارز دانشجویی سال ۱۴۰۰ اعلام شد و بر این اساس دانشجویان متقاضیان می‌توانند از اول اسفند درخواست خود را ثبت کنند.
سازمان امور دانشجویان شرایط و مدارک دریافت ارز دانشجویی سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد، بر این اساس با توجه به نامه اداره سیاست‌ها و مقررات ارزی بانک مرکزی جمهوری اسلامی تمام دانشجویان شاغل به تحصیل واجد شرایط دریافت ارز دانشجویی می‌توانند از اول اسفند ۱۴۰۰ فرم‌های لازم به‌همراه مدارک لازم را تکمیل و در سامانه سجاد به نشانی https://portal.saorg.ir/ بارگذاری کنند.

براساس این گزارش، سازمان امور دانشجویان فقط موظف به تأیید وضعیت تحصیلی دانشجویان است، روند و ضوابط پرداخت ارز براساس بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی است، ضمناً تأمین و پرداخت ارز دانشجویی اعم از مقرری و شهریه به نرخ بازار مندرج در سامانه معاملات الکترونیکی ارز (ETS) است.

برای دریافت ارز دانشجویی مدارکی همچون گواهی اشتغال به تحصیل ترم جاری با تأیید سامانه میخک، فرم I۲۰ مختص دانشجویان کشور آمریکا به همراه گواهی اشتغال به تحصیل با تأیید سامانه میخک، ویزای دانشجویی، آپلود صفحات ورود و خروج پاسپورت، معافیت تحصیلی مختص دانشجویان مذکر و آپلود دانشنامه یا لغو تعهد مقاطع قبل که الزامی است.

دانشجویان باید توجه داشته باشند که به مقطع کارشناسی، پیش دانشگاهی و سایر تحصیل در دوره‌های زبان ودوره‌هایی که منجر به اخذ مدرک تحصیلی دانشگاهی نمی‌شود و همچنین مقطع معادل، پذیرش دانشگاه، بورسیه محل تحصیل ارز تعلق نمی‌گیرد.

همچنین بر اساس این گزارش، بین ترم‌های تحصیلی دانشجویان نباید فاصله باشد و فقط به دانشجویانی ارز تعلق می‌گیرد که از کشور خارج شده و مشغول به تحصیل شده باشند ضمن اینکه هزینه پرداخت شده برای درخواست ارز در سامانه مسترد نمی‌شود و دانشجویان باید از درخواست خود مطمئن باشند.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.