سامانه پرسمان تردد ایرانیان مقیم خارج از کشور

سامانه پرسمان تردد ایرانیان مقیم خارج از کشور راه اندازی شد. این سامانه برای اطلاع ایرانیان خارج از کشور از وضعیت ممنوع الخروجی آن‌هاست.

وزیر خارجه ایران اعلام کرده است که ایرانیان خارج از کشور می‌توانند با ارائه کمترین اطلاعات از اینکه آیا بعد از ورود می‌توانند از کشور خارج شوند ظرف ۱۰ روز آگاهی یابند.

وی افزود: وزارت خارجه تضمین می‌کند ایرانیان به راحتی می‌توانند به سرزمین مادری خود سفر کنند و نه یکبار بلکه ده‌ها بار در سال می‌توانند این سفر را تکرار کنند.

تنها سامانه استعلام ممنوع الخروجی تا پیش از سامانه پرسمان

پیش از راه اندازی سامانه پرسمان، برای اطلاع از ممنوع الخروجی به صورت آنلاین و غیرحضوری افراد فقط استعلام از سامانه ثبت در دسترس بود. سامانه ثبت هم فقط موارد و موضوعاتی که اداره ثبت دستور ممنوع الخروجی صادر می‌کرد را مشخص کرد و موارد دیگر ممنوع الخروجی مشخص نمی‌شد.

ثبت نام در سامانه پرسمان

سامانه پرسمان بخشی از سامانه میخک وزارت امورخارجه است. برای ثبت درخواست اطلاع از ممنوع الخروجی در این سامانه ابتدا می‌بایست، به سامانه میخک به آدرس www. mikhak. mfa. gov. ir مراجعه کنید.

درخوسا پرسمان تردد جهت بررسی ممنوع الخروجی

بعد از اینکه روی دکمه سامانه پرسمان کلیک کنید اطلاعیه زیر را مشاده می‌کنید:

برخی از هموطنان مایلند قبل از سفر به کشور از وضعیت حقوقی خود در ایران آگاه شوند، پرسمان تردد به شما این امکان را می‌دهد تا پاسخ این سوال را دریافت کنید.

لازم بذکر است، این فرآیند فقط جهت اطلاع از آخرین وضعیت تردد است و ارتباطی به ثبت نام و ورود به سامانه میخک جهت دریافت سایر خدمات کنسولی ندارد.

ثبت اطلاعات و مدارک در سامانه پرسمان

پس از این مرحله و بعد از ثبت نام و ورود، اطلاعاتی و مدارکی مانند شماره گذرنامه و تصویر آن را می‌بایست در این سامانه وارد کنید. سپس با بررسی وضعیت ممنوع الخروجی نتیجه ظرف مدت ۱۰ روز به شما اطلاع داده می‌شود.