راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

تعطیلات رسمی نروژ در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳

بسیاری از روزهای تعطیل نروژ – به قول انگلیسی‌ها «تعطیلات بانکی، به قول نروژی‌ها هولدگر – به دلایل مذهبی، تاریخی یا به‌عنوان روزهای مهم در تاریخ نروژ تعطیل اعلام شده است.

اگر در یکی از این روزها به نروژ سفر می‌کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که اکثریت قریب به اتفاق مغازه‌ها و بسیاری از رستوران‌ها و سایر خدمات بسته باشند.

در برخی از کشورها از جمله بریتانیا، تعطیلات رسمی بدون در نظر گرفتن تاریخ واقعی مورد نظر در روز دوشنبه است. در نروژ، تعطیلات رسمی (به استثنای برخی موارد) در تاریخ و روز مشخص در تقویم قرار می‌گیرند.

تعطیلات رسمی نروژ

روز سال نو

شنبه ۱ ژانویه ۲۰۲۲: تعطیلی عمومی در همه کشورهایی که تقویم میلادی را رعایت می‌کنند، به استثنای اسرائیل. نروژی‌ها تمایل دارند که شب قبل را به شکلی آرام‌تر از سایر کشورها جشن بگیرند.

آتش بازی رایج است، اما گردهمایی‌ها معمولاً کارهای کوچک خانواده محور هستند. در روز سال نو، نروژی‌ها به احتمال زیاد برای پیاده روی به تپه‌ها می‌روند.

عید پاک

پنجشنبه ۱۴ – دوشنبه ۱۸ آوریل ۲۰۲۲: به دلیل سنت‌های مذهبی، نروژ سه تعطیلات رسمی را برای عید پاک اعطا می‌کند. پنج شنبه بزرگ، جمعه خوب و دوشنبه عید پاک در نروژی به ترتیب با نام‌های skjærtorsdag، langfredag ​​و andre påskedag شناخته می‌شوند.

برخلاف بسیاری از روزهای تعطیلات دیگر در نروژ، این روزها همیشه در روزهای پنجشنبه، جمعه و دوشنبه قرار می‌گیرند و تعطیلات آخر هفته طولانی را تضمین می‌کنند.

روز کارگر

یکشنبه ۱ مه ۲۰۲۲: اول ماه مه یا روز جهانی کارگر در حدود ۸۰ کشور در سراسر جهان جشن گرفته می‌شود و نشان دهنده دستاوردهای جنبش کارگری سازمان یافته است.

در نروژ، رژه‌هایی که توسط اتحادیه‌های کارگری سازماندهی می‌شوند، یک منظره رایج در شهرهای بزرگ است. از دست دادن آن‌ها کار سختی نیست، فقط مراقب پرچم‌های قرمز باشید.

برخلاف هدف روز، اگر اول ماه مه در تعطیلات آخر هفته باشد، نروژی‌ها روز تعطیل متفاوتی نخواهند داشت! متأسفانه این مورد در سال ۲۰۲۲ است زیرا روز کارگر در یک یکشنبه می‌افتد.

روز قانون اساسی

سه شنبه ۱۷ مه ۲۰۲۲: بدون شک این بزرگترین جشن سال است. روز ملی نروژ با رژه کودکان در هر جامعه آغاز می‌شود. به طور معمول، این با رژه گروه‌های اجتماعی، موسیقی زنده و سایر فعالیت‌های سرگرم کننده دنبال می‌شود.

نروژی‌ها روز ملی خود را در ۱۷ می‌جشن می‌گیرند.

رژه در نروژ


به عنوان یک خارجی، اولین syttende mai شما مطمئناً یک تجربه به یاد ماندنی خواهد بود.

بیشتر بخوانید: سفارت ایران در نروژ – اسلو | سامانه میخک نروژ

روز عروج عیسی به آسمان

پنجشنبه ۲۶ مه ۲۰۲۲: روز معراج که در نروژی به عنوان Kristi himmelfartsdag شناخته می‌شود، یادآور عروج عیسی به آسمان ۳۹ روز پس از رستاخیز در یکشنبه عید پاک است.

اگرچه تاریخ واقعی هر سال به شدت متفاوت است، اما همیشه در روز پنجشنبه است. برخی از شرکت‌ها به کارکنان خود تعطیلات جمعه را رایگان می‌دهند. برخی دیگر کارکنان خود را تشویق می‌کنند که روز جمعه را به عنوان روز تعطیل در نظر بگیرند.

دوشنبه سفید / پنطیکاست

دوشنبه ۶ ژوئن ۲۰۲۲: که به پنطیکاست نیز معروف است، دوشنبه سفید ده روز پس از روز معراج مشاهده می‌شود و بنابراین همیشه در روز دوشنبه است.

این روز یادآور اعتقاد مسیحیان به آمدن روح القدس به شکل شعله‌های آتش برای رسولان است، همانطور که در عهد جدید ثبت شده است. در نروژ، تعطیلات به عنوان سنجاق شناخته می‌شود.

کلیسای Vågån در محلی به عنوان کلیسای جامع Lofoten شناخته می‌شود و بزرگترین کلیسای چوبی در شمال نروژ است.
بسیاری از تعطیلات عمومی نروژ بر اساس ایمان مسیحی است.

روز کریسمس

یکشنبه ۲۵ دسامبر ۲۰۲۲: جولداگ یک تعطیلات رسمی در نروژ است با وجود جشن‌های اصلی خانوادگی که در شب کریسمس برگزار می‌شود. اگرچه از نظر فنی یک تعطیلات رسمی نیست، اما شب کریسمس افراد بسیار کمی را در محل کار می‌بیند، و وعده غذایی اصلی خانواده در عصر برگزار می‌شود.

غذای اصلی جشن بسته به منطقه متفاوت است، با غذاهای رایج از جمله لوتفیسک، پینک جوت، و ماهی کاد پخته شده. اینجا درباره کریسمس در نروژ بیشتر بخوانید.

روز سنت استفانوس

دوشنبه ۲۶ دسامبر ۲۰۲۲: آندره جولداگ پس از گذراندن جشن‌های کریسمس، یک روز استراحت بسیار مورد نیاز است.

درست مانند عید پاک (و اجازه دهید با آن روبرو شویم، تقریباً در هر روز از سال!)، نروژی‌ها از این روز به عنوان دلیلی برای بیرون رفتن به جنگل‌ها و کوه ها، با وجود سرما، استفاده می‌کنند.

تعطیلات عمومی در سال ۲۰۲۳

بنابراین، سال ۲۰۲۲ تمام شد و گرد و غبار گرفته شد! برای کمک به برنامه ریزی قبلی خود، بیایید در زمان پیش برویم و بیشتر…

روز سال نو: ۱ ژانویه
عید پاک: ۶-۱۰ آوریل
روز کارگر: ۱ می
روز قانون اساسی: ۱۷ می
روز معراج: ۱۸ اردیبهشت
ویت دوشنبه (پین): ۲۹ مه
روز کریسمس: ۲۵ دسامبر
روز سنت استفان: ۲۶ دسامبر

امیدوارم این پست برای شما مفید بوده باشد. اگر چنین است، چرا آن را به اشتراک نمی‌گذارید

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.