راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

تعطیلات رسمی هلند | به تفکیک تاریخ و مناسبت ها

مناسبت ها و رویداد ها در هلند

مردمان هلند بزرگداشت‌هایی را به منظور گرامی‌داشت قهرمانان ملی خود مانند ویلیام اورانژ، رامبراند و … را جشن نمی‌گیرند و کار را تعطیل نمی‌کنند در صورتی که اگر لازم باشد با ساختن مجسمه و گرفتن مجلسی به آنها ادای احترام می‌شود. همچنین نمایش‌های میهن‌پرستانه نیز میان آنها متداول نیست زیرا آنها معتقدند که نمایش، شکوه این حس درونی را از بین می‌برد.

بیشتر بخوانید: تعطیلات سفارت خانه های ایرانی در سال ۱۴۰۱

هلند ۲۰۲۲ تعطیلات عمومی

۱
۲۰۲۲
سال نو۲۰۲۲-۰۱-۰۱در روز شنبهتعطیلات رسمی
۴
۲۰۲۲
جمعه خوب۲۰۲۲-۰۴-۱۵جمعهتعطیلات یا سالگرد
روز عید پاک ارتدکس۲۰۲۲-۰۴-۱۷روز یکشنبهتعطیلات رسمی
دوشنبه عید پاک ارتدکس۲۰۲۲-۰۴-۱۸دوشنبهتعطیلات رسمی
تولد کینگ (روز ۱)۲۰۲۲-۰۴-۲۷چهار شنبهتعطیلات رسمی
۵
۲۰۲۲
روز یادبود۲۰۲۲-۰۵-۰۴چهار شنبهتعطیلات یا سالگرد
روز آزادی را گرامی داشتند۲۰۲۲-۰۵-۰۵پنج شنبهتعطیلات یا سالگرد
روز عروج عیسی مسیح۲۰۲۲-۰۵-۲۶پنج شنبهتعطیلات رسمی
۶
۲۰۲۲
یکشنبه سفید۲۰۲۲-۰۶-۰۵روز یکشنبهتعطیلات رسمی
دوشنبه سفید۲۰۲۲-۰۶-۰۶دوشنبهتعطیلات رسمی
۱۲
۲۰۲۲
شب نیکلاس / Sinterklaas۲۰۲۲-۱۲-۰۵دوشنبهتعطیلات یا سالگرد
روز سنت نیکلاس۲۰۲۲-۱۲-۰۶سهشنبهتعطیلات یا سالگرد
شب کریسمس۲۰۲۲-۱۲-۲۴در روز شنبهتعطیلات یا سالگرد
روز کریسمس۲۰۲۲-۱۲-۲۵روز یکشنبهتعطیلات رسمی
روز سنت استفان۲۰۲۲-۱۲-۲۶دوشنبهتعطیلات رسمی
شب سال نو۲۰۲۲-۱۲-۳۱در روز شنبهتعطیلات یا سالگرد

تعطیلات سال نو میلادی: شروع سال میلادی اول ژانویه معادل ۱۱ دی ماه است، این روز در کشور هلند تعطیل عمومی است.
:Easter Fridayبیست و نهم مارس معادل ۹ فروردین معروف به جمعه عید پاک است و جمعه بعد از جشن عید پاک مسیحیان است. این روز برای مسیحیان روز مهمی محسوب می‌شود و تعطیل عمومی است.
جشن عید پاک می‌آید: اوایل آوریل معادل ۱۲ فروردین در کشور هلند، عید پاک است که تعطیل عمومی نیز هست. این عید مهم‌ترین عید مسیحیان به شمار می‌آید.
جشن تولد ملکه هلند: ۳۰ آوریل معادل ۱۱ اردیبهشت ماه سالگرد تولد ملکه است که در تمام خیابان‌ها جشن برپاست و در این روز هر کس می‌تواند محصولاتش را به خیابان آورده و بفروشد. لذا تمام خیابان‌های شهر مملو از دستفروش می‌شود.
جشن استقلال ملی: روز ۵ می معادل با۱۵ اردیبهشت مصادف است با پیروزی جنگ‌های هشتاد ساله استقلال طلبانه هلند برای بیرون آمدن از سلطه اسپانیا.

بیشتر بخوانید: آی دی کارت هلند | The Dutch Identity Card
یادبود عروج عیسی مسیح: روز ۹ می معادل با ۱۹ اردیبهشت در هلند مراسمی یادبودی به مناسبت عروج عیسی مسیح به آسمان برگزار می‌گردد.
Easter Monday: بیست می معدل ۳۰ اردیبهشت ماه، دوشنبه عید پاک است که جزءِ تعطیلات رسمی این کشور محسوب می‌شود.
جشن کریسمس : در آیین مسیحیت در روز ۲۵ دسامبر معادل ۴ دی یا شب قبل آن یعنی در ۲۴ دسامبر جشنی به منظور گرامی‌داشت زادروز مسیح برگزار می‌شود. از این روز به عنوان جشن میلاد مسیح یاد شده که آغاز جشن و تعطیلات ایام ۱۲ روزه کریسمس است.

بیشتر بخوانید: اطلاعات کامل از پاسپورت هلند

کریسمس مهم‌ترین رویداد سالانه مسیحیان است. هر چند که پایه این جشن مذهبی است اما بعد از قرن ۲۰ میلادی به عنوان یک جشن غیر مذهبی برگزار شده که از مراسم ویژه آن می‌توان به تزیین درخت کریسمس و بابانوئل اشاره کرد. این ایام مانند جشن نوروز ایرانیان است که فرصتی است برای دیدن دوستان، آشنایان و لحظه‌های دور هم بودن.

جشن استقلال ملی: روز ۵ می معادل با۱۵ اردیبهشت مصادف است با پیروزی جنگ‌های هشتاد ساله استقلال طلبانه هلند برای بیرون آمدن از سلطه اسپانیا.
جشن عید سینترکلاوساوند (‌سن نیکولا): روز ۲۵ و ۲۶ دسامبر در هلند برگزار می‌شود. این عید را مهاجران هلندی به امریکا بردند و نام آن به تلفظ امریکایی به سانتاکلوس تبدیل شد.
مسابقات اسکیت روی یخ ۲۰۰ کیلومتری: درماه ژانویه کشور هلند میزبان مسابقات اسکیت روی یخ است که ورزشکاران و علاقمندان زیادی را به این کشور جذب می‌کند.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.