راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

تعطیلات رسمی گرجستان

Public Holidays in Georgia in 2023

DateHoliday
Jan 1-2, Sun-Monسال نو
Jan 7, Satکریسمس
Jan 19, Thuعید تجلی یا خاج‌شویان
Mar 3, Friروز مادر
Mar 8, Wedروز جهانی زن
Apr 9, Sunیادبود روز ملی
Apr 16, Sunعید پاک ارتدکس
May 9, Tue روز پیروزی
May 12, FriSaint Andrew the First-Called Day
May 26, Friروز استقلال
Aug 28, Monروز سنت ماریم
Oct 14, SatDay of Svetitskhoveli
Nov 23, Thuروز سنت جورج

آداب و رسوم مردم گرجستان در تعطیلات

روزهای تعطیل در گرجستان، روزهای مهمی هستند که در آن‌ها افراد به صورت خانوادگی و با دوستان خود دور هم جمع می‌شوند. در این روزها، برخی از آداب و رسوم در جامعه گرجستان وجود دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

روزهای تعطیل در گرجستان معمولاً با مراسم دینی همراه هستند. برای مثال، در روز تولد حضرت مریم، در کلیساها مراسمی برگزار می‌شود. در تعطیلات گرجستان، معمول است که غذاهای خاصی برای مهمانان و خانواده‌ها آماده شود.

در تعطیلات، خانواده‌ها با هم بازی‌های مختلفی می‌کنند. برای مثال، بازی «لمس زمین» که در شب عید نوروز برگزار می‌شود و افراد باید با دستان خود به زمین لمس کنند.

در برخی تعطیلات، افراد با هم به سمت طبیعت حرکت می‌کنند و در آنجا با هم وقت خود را می‌گذرانند. در تعطیلات، مراسم عروسی و جشن‌های خانوادگی هم برگزار می‌شود. در این رویدادها، افراد برای جشن و شادی با یکدیگر رقص می‌کنند و غذاهای خاصی آماده می‌کنند.

در برخی تعطیلات مانند جشن زمستانه، که در شب سال نو برگزار می‌شود، آتش بازی‌های خاصی هم برگزار می‌شود و افراد با هم شادی می‌کنند و جشن می‌گیرند.

در کل، تعطیلات در گرجستان فرصتی است برای اینکه افراد بتوانند با هم به گذشته خود یادآوری کنند و در کنار هم شادی کنند. این رویدادها همچنین فرصتی است برای معرفی فرهنگ گرجستان به دیگران است و باعث افزایش تفاهم و همبستگی در جامعه می‌شود.

۴/۵ - (۲ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.