راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

سفارت استرالیا در ایران

سفارت استرالیا در ایران

در این مقاله سعی خواهد شد تا با شما عزیزان اطلاعات مفیدی پیرامون سفارت استرالیا در ایران به اشتراک گذاشته شود. استرالیا کشوری بسیار بزرگ، زیبا و پرجاذبه است به‌طوری‌که همواره از دیرباز مناظر و طبیعت بکر این کشور  زبان‌‌زدِ خاص و عام بوده است. به همین دلیل سالانه ایرانیان زیادی به دلایل مختلف از جمله گردشگری، تحصیل و یا کار قصد سفر به این کشور را دارند. با توجه به نیاز هموطنان ایرانی به داشتن اطلاعات کافی و شاید ضروری در مورد سفارت استرالیا در تهران در این مقاله تصمیم گرفتیم اطلاعات نسبتاً کاملی را راجع به این سفارت‌خانه با شما در میان بگذاریم.

در این مقاله به سؤالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 • خدمات سفارت استرالیا در ایران شامل چه مواردی است؟
 • سفارت استرالیا در ایران در کجا قراردارد؟
 • روزهای کاری و ساعات اداری سفارت استرالیا در تهران به چه صورتی است؟
 • آیا سفارت استرالیا در تهران در حال حاضر فعال است یا خیر؟

خدمات سفارت استرالیا در ایران شامل چه مواردی است؟

خدمات سفارت استرالیا در ایران شامل چه مواردی است؟

خدمات سفارت استرالیا در ایران شامل چه مواردی است؟

ارائه خدمات برای شهروندان استرالیایی خارج از خاک استرالیا، از جمله اهداف کلیدی سفارت استرالیا در ایران محسوب می‌شود. این سفارت‌خانه زیر را برای متقاضیان ارائه می‌دهد:

 • خدمات ‏مربوط به اسناد رسمی (Notarial Services)
 • خدمات مربوط به گذرنامه (Passport Services)
 • کمک‌های مشاوره‌ای کنسولی ضروری (Emergency Consular Assistance)

خدمات مربوط به اسناد رسمی

کلیۀ خدمات مربوط به اسناد رسمی مانند تهیه و تنظیم اظهارنامه‌ها، شهادت‌نامه‌ها و تأیید اسناد رسمی با نرخ خدمات پایه، تحت قانون هزینه‎‏های کنسولی به شماره ثبت ۱۹۵۵ در این بخش انجام می‌پذیرد. کلیۀ این هزینه‌ها بر حسب ریال ب‏وده و می‌بایست به صورت نقد توسط متقاضیان پرداخت گردد. شایان ذکر است تعیین قرار ملاقات قبلی برای انجام خدمات مربوط به اسناد رسمی الزامی نمی‌باشد‎.‎

خدمات مربوط به گذرنامه

کلیه خدمات مربوط به گذرنامه از جمله برنامه‌ریزی‌های مربوط به مصاحبه‌ها جهت صدور ویزا در این بخش انجام می‌شود.‎ کلیۀ هزینه‌های مربوط به درخواست صدور گذرنامه‌ها، تحت قانون شمارۀ ۲۰۰۵ گذرنامه‌های استرالیا، باید توسط متقاضی پرداخت گردد. کلیۀ این هزینه‌ها بر حسب ریال بوده ‏و می‌بایست به صورت نقد توسط متقاضیان پرداخت گردد. لازم به ذکر است تعیین قرار ملاقات قبلی برای انجام خدمات مربوط به گذرنامه ضروری است.

درخواست گذرنامه استرالیایی از خارج از استرالیا

جهت کسب اطلاعات برای درخواست یا تمدید گذرنامه، لطفاً به وبسایت www. passports. gov. au مراجعه نمایید.
همه درخواست‌های گذرنامه باید به صورت حضوری و با وقت قبلی تحویل داده شوند. هیچ استثنایی در این زمینه وجود ندارد، حتی اگر در گذشته گذرنامه‌تان را به صورت پستی تمدید کرده باشید یا محل زندگیتان از سفارت دور باشد. با توجه به افزایش تعداد درخواست ها، گذرنامه جدید حدود شش هفته پس از تشکیل پرونده به شما تحویل داده خواهد شد.

کمک‌های مشاوره‌ای کنسولی ضروری

سفارت استرالیا در ایران کمک‌های مشاوره‌ای کنسولی را برای شهروندان استرالیایی که ممکن است در خارج از کشور استرالیا با مشکلاتی روبرو شوند را فراهم می‌آورد.

سفارت استرالیا در ایران در کجا قراردارد؟

سفارت استرالیا در ایران در کجا قراردارد؟

سفارت استرالیا در ایران در کجا قراردارد؟

سفارت استرالیا در ایران در شهر تهران، خیابان خالد استانبولی، خیابان شمارۀ ۲۳، پلاک ۲ واقع شده است. اطلاعات تکمیلی این سفارت‌خانه به قرار زیر است:

 • کدپستی: ۴۳۳۴-۱۵۸۷۵
 • تلفن: ۳۶۶۶ ۸۳۸۶ ۲۱ ۹۸+
 • فکس: ۰۴۸۴ ۸۸۷۲ ۲۱ ۹۸+
 • آدرس ایمیل: [email protected]

روزهای کاری و ساعات اداری سفارت استرالیا در تهران به چه صورتی است؟

روزهای کاری و ساعات اداری سفارت‌ استرالیا در تهران با توجه به نوع خدمات متفاوت است:

 • خدمات مربوط به اسناد رسمی: طی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه، به استثنای تعطیلات رسمی، از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ شب
 • خدمات مربوط به گذرنامه: طی روزهای یکشنبه تا پنجشنبه، به استثنای تعطیلات رسمی، از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۲:۳۰ بعدازظهر

آیا سفارت استرالیا در تهران در حال حاضر فعال است یا خیر؟

همانطورکه می‎دانید ایرانیانی که قصد سفر به استرالیا را دارند می‌بایست از طریق سفارت استرالیا در تهران جهت اخذ ویزا، نوبت مصاحبه و یا ارائۀ مدارک مربوطه اقدام کنند. اما متأسفانه به نقل از خبرگزاری ملی استرالیا ملقب به ABC New، از اوایل جولای سال ۲۰۱۸، دولت استرالیا درپی هشدار و شکایت چند وکیل مهاجرتی مبنی بر وجود فساد و کلاه‌برداری در روند صدور و اخذ ویزای مهاجرتی برای شهروندان ایرانی، فعالیت دپارتمان مربوط به صدور ویزای سفارت استرالیا در تهران را متوقف کرده است.

از آن زمان به بعد کلیۀ درخواست‌های مربوط به ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی شهروندان ایرانی به سایر سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌های منطقه (اردن) ارجاع داده می‌شود. البته کلیۀ فرآیندهای مربوط ثبت اولیه درخواست و صدور ویزا برای کشور استرالیا به صورت آنلاین و از طریق وب‌سایت رسمی ادارۀ مهاجرت استرالیا انجام می‌گیرد.

بیشتر بخوانید:

سوالات متداول

سفارت استرالیا در ایران کجاست؟

سفارت استرالیا در ایران در شهر تهران، خیابان خالد استانبولی، خیابان شمارۀ ۲۳، پلاک ۲ واقع شده است.

۳.۳/۵ - (۳ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.