اخذ وکالتنامه در آمریکا

گرفتن وکالتنامه از دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا

برای ثبت نام در سامانه میخک، گرفتن وکالتنامه از دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا و ارسال وکالتنامه به ایران ادامه این مقاله را مطالعه بفرمائید.

برای مشاوره و انجام امور مقدماتی خدماتی کنسولی خود مانند درخواست وکالتنامه

با ما در واتس اپ با شماره ۰۰۹۸۹۳۳۵۵۴۵۶۸۱ تماس بگیرید.

فهرست مطالب این مقاله درباره گرفتن وکالتنامه از دفتر حافظ منافع ایران

  • ثبت نام در سایت میخک
  • ثبت درخواست اخذ وکیل و دیگر امور کنسولی
  • انواع وکالت نامه های تنظیمی در خارج از کشور
  • معرفی وکیل و نماینده برای دریافت وکالت نامه
  • راهش، همراه شما در تحویل وکالتنامه از وزارت امورخارجه
  • اخذ کد رهگیری از سامانه میخک و گرفتن وقت

ثبت نام در سایت و سامانه میخک

برای گرفتن و اخذ وکالتنامه از تمامی سفارت ها، کنسول گری ها و دفترحافظ منافع ایران در آمریکا شرایط کلی و شروع آن یکسان و مشابه هم است.

شما در مرحله اول می بایستی که در سامانه میخک ثبت نام کنید. ثبت نام در سامانه میخک برای هر ایرانی یک بار است و برای هر کار لازم دیگری به طور جداگانه ثبت نام نیاز ندارد.

با توجه به این که برای برخی از ایرانیان خارج از کشور ثبت نام در سایت و سامانه میخک ممکن است مشکل باشند، سایت حقوقی راهش این آمادگی را دارد تا در تمام مراحل ثبت نام در سامانه میخک همراه و کمک شما باشد. برای این کار کافی است با ما در واتس اپ تماس بگیرید.

ثبت درخواست اخذ وکیل و دیگر امور کنسولی درامریکا

بعد از این که شما در سایت میخک ثبت نام کردید، حالا کافی است خدماتی که می خواهید را انتخاب کنید. در سامانه میخک کلیه امور کنسولی از درخواست شناسنامه برای نوزاد تا گواهی فوت انجام می شود.

یکی از شایع ترین خدماتی که ایرانیان خارج از کشور به آن نیاز دارند، تنظیم وکالتنامه از خارج از کشور است که در همین سامانه میخک انجام می شود.

انواع وکالت نامه های تنظیمی در امریکا

در سایت میخک فرم هایی آماده ای از انواع وکالتنامه های کاری و مالی موجود است که ما پیشنهاد می کنیم از این فرم های آمده استفاده نکنید.

اینکه چرا نباید از این فرم های وکالتنامه آماده استفاده کرد را در مفاله ای با عنوان “نمونه فرم وکالتنامه تنظیمی در خارج از کشور” منتشر کرده ایم که می توانید مطالعه بفرمائید. در صورت تمایل شما، کارشناسان حقوقی راهش، متن حقوقی وکالتنامه شما را تنظیم می کنند.

همچنین سفارت خانه ها و وزارت امورخارجه درباره متن فرم های نمونه هیچ تعهد و تضمینی نمی دهند، علاوه بر آن توصیه کرده اند که از مشاورحقوقی در این زمینه کمک گرفته شود.

معرفی وکیل و نماینده برای دریافت وکالت نامه بدون ارسال پستی

یکی از مشکلات اصلی در وکالت نامه ها، ارسال برگه وکالت به وکیل در ایران است. در سامانه میخک بعد از اینکه متن وکالت را ثبت می کنید گزینه ای به عنوان درخواست دریافت کپی برابر اصل وکالت نامه در ایران توسط وکیل و نماینده درج شده است.

در صورتی که این گزینه را انتخاب کنید مبلغی در هزینه های پرداختی شما به سفارت و یا دفتر حافظ منافع ایران افزوده می شود. اما در عوض دیگر نیازی به ارسال وکالت نامه از طریق پست یا مسافر نیست.

وکیل یا نماینده معرفی شده شما هر کدام می توانند به نمایندگی های وزارت امورخارجه در شهرهای ایران مراجعه کنند و وکالتنامه شما را مستقیما تحویل بگیرند.

وکالت نامه ایرانی از آمریکا

راهش، همراه شما در تحویل وکالتنامه از وزارت امورخارجه

در صورتی که وکیل شما در شهری که وزارت امورخارجه در آن شهر نمایندگی دارد ساکن نیست، نمایندگان سایت حقوقی راهش در کنار شما هستند. ما می توانیم کپی برابر اصل وکالتنامه شما را از وزارت خارجه دریافت و برای وکیل شما ارسال کنیم.

اخذ کد رهگیری از سامانه میخک و گرفتن وقت از دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا

بعد از اینکه شما ۱- در سامانه میخک ثبت نام کردید، ۲- متن وکالت نامه مخصوص خود را تنظیم کردید و وکیل و نماینده را هم برای دریافت وکالت معرفی نمودید با نهایی کردن این پروسه به شما یک کد رهگیری داده می شود.

با داشتن این کد رهگیری و ارسال الکترونیک آن برای دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا برای شما وقتی برای احراز هویت غیرحضوری داده می شود.

فایل پی دی اف دستورالعمل ارسال کد رهگیری به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن