نکات مهم درباره تنظیم وکالتنامه در سفارت

سایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در کانبرا درباره تنظیم وکالتنامه در سفارت نکات مفیدی را منتشر کرده است که برای کلیه ایرانیان خارج از کشور می تواند مفید باشد.

راه حل تنظیم وکالتنامه در سفارت بدون داشتن شناسنامه و کارت ملی

افرادی که شناسنامه و کارت ملی آنها در ایران می باشد، می توانند قبل از ارائه درخواست و مدارک به سفارت، از بستگان خود بخواهند اصل مدارک را برای تایید و ارسال کپی به سفارت،

در تهران به وزارت امور خارجه واقع در خیابان حسن آباد ، سردر باغ ملی ساختمان شماره ۳

و در سایر استانها به دفاتر وزارت امور خارجه ارائه نمایند؛ و هنگام ارسال و یا ارائه درخواست گذرنامه به سفارت، شماره نامه ارسالی از ایران را اعلام نمایید.

وزارت امورخارجه در کدام شهرهای ایران نمایندگی دارد؟

( وزارت امور خارجه در این شهرها نمایندگی دارد: اردبیل- ارومیه – اصفهان -اهواز – بجنورد – بندر انزلی – بندرعباس – بوشهر – بیرجند – تبریز – چابهار – زاهدان – زنجان – ساری – شیراز – قزوین – قشم – قم – کرمان – کرمانشاه – کیش – گرگان – مشهد یزد.)

برای تنظیم وکالت نامه خود در سامانه میخک با ما تماس بگیرید.

برای تنظیم وکالتنامه در سفارت حتما مشورت کنید

سفارت تنها مسولیت تایید امضا شما را بر عهده دارد، لذا پیشنهاد می شود مورد وکالت خود را با یکی از دفاتر اسناد رسمی ایران و یا وکیل معتبر در میان بگذارید و نکات مورد نظر را در متن وکالت درج نمایید. {چرا نباید از فرم های آماده وکالتنامه سامانه میخک استفاده کرد؟}

(متن های وکالت در سامانه میخک قبل از تایید قابل ویرایش، حذف و اضافه شدن هستند،

توصیه های مهم برای وکالتنامه ها در سامانه میخک

به عنوان مثال دانشگاه محل تحصیل در وکالت دریافت مدرک دانشگاهی درج شود و یا اداره ای که وکیل به آنجا مراجعه خواهد کرد را حتما درج نمایید.)

جهت فروش ملک حتما مشخصات آن از قبیل آدرس ، پلاک ثبتی و غیره ، جهت فروش خودرو مشخصات خودرو از قبیل شماره شهربانی ، شماره شاسی و غیره،

جهت فروش خط تلفن مشخصات آن و در وکالت مراجعه به بانک شعبه و شماره حساب و غیره را ذکر نمایید

( در سایر موارد مشابه حتما سعی نمایید مشخصات مورد نیاز را درج نمایید)

در وکالت انحصار وراثت نام متوفی و نسبت آن با موکل حتما درج شود.

در رضایت خروج همسر لطفا مشخصات همسر و در صورت نیاز مشخصات فرزند را کامل درج نمایید و موارد اضافه و نقطه چینهای بی مورد را از متن وکالت حذف نمایید.

چه کسانی در سفارت ایران نمی توانند وکالت بدهند ؟

بنا بر ماده ۲۱۰ قانون مدنی طرفین وکالت بایستی اهلیت داشته باشند.

لذا افرادی که در حال بیهوشی میباشند، دچار فراموشی شده اند، اختلال حواس دارند و یا بهر دلیلی از هوشیاری لازم برای تشخیص منافع خود برخوردار نیستند صلاحیت عقد وکالت را ندارند.

بر اساس قانون و با توجه به اهمیت وکالت ، تایید امضاء متقاضی ذیل اسناد توسط مامور، حضوری است و فردی که می خواهد وکالت بدهد و یا متقاضی تایید امضاء خود می باشد، لازم است در محل سفارت و در حضور مسئول مربوطه اسناد را امضاء نماید.

البته غیر از نمایندگی ایران در کانبرا که بصورت پستی و دفترحافظ منافع ایران در واشنگتن به صورت اسکایپی تائید امضا می کنند}

منبع غیر از مطالب داخل کروشه از سایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در کانبرا

Zeen Social Icons

مطالب بیشتر
بی‌اخلاقی‌ها نسبت به اعضای جدید دادسرای انتظامی
انتقاد از بی‌اخلاقی‌ها نسبت به اعضای جدید دادسرای انتظامی کانون وکلای دادگستری مرکز