راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

تعطیلات رسمی سوئیس ۲۰۲۲

زمان کار/ روزهای تعطیل

در سوئیس بیشتر مغازه‌ها در روزهای یکشنبه بسته می‌باشند. استثنا مغازه‌ها در ایستگاه‌ها هستند. تعطیلات عمومی توسط قانون کانتون تنظیم می‌شود.

روزهای تعطیل رسمی در سوئیس

روزهای تعطیل رسمی/ فراغت و رخصتی‌های رسمی در قوانین کار تعیین شده‌اند و طبق قوانین با یکشنبه‌ها یکسان هستند. یکم ماه اوت روز جشن ملی سوئیس در سراسر سوئیس تعطیل و فراغت رسمی می‌باشد. علاوه بر این روز، هر ایالت می‌تواند هشت روز تعطیل و یا فراغت رسمی دیگر را نیز تعیین کند. در ایالت آرگاو روزهای تعطیل و فراغت بنا بر هر شهرستان/ ولسوالی تعیین شده اند. هر شهرستان/ ولسوالی نه تعطیل و فراغت رسمی و قانونی دارد. پنج تای آن‌ها در سراسر ایالت یکسان هستند. این پنج تعطیل و فراغت رسمی این مناسبت‌ها هستند: سال نو میلادی و عیسوی یکم ژانویه، آدینه نیک یا جمعه پاک (آدینه‌ی پیش از عید پاک)، معراج عیسی مسیح پنجشنبه‌ای که ۴۰روز پس از یکشنبه‌ی عید پاک، جشن ملی سوئیس، در یکم اوت، کریسمس، تولد عیسی مسیح ۲۵ ماه دسامبر.

بیشتر بخوانید: اطلاعات کامل از پاسپورت سوئیس

ساعت باز بودن فروشگاه‌ها

ساعت باز بودن فروشگاه‌ها در هر ایالتی متفاوت است. در ایالت آرگاو وقت و زمان تعیین شده‌ای برای ساعت کار فروشگاه‌ها از طرف دولت وجود ندارد. اصولن هر فروشگاهی اختیار دارد بین دوشنبه تا شنبه هر زمان و روزی که مایل هست باز و یا بسته باشد. شنبه‌ها فروشگاه‌ها معمولن زودتر از روزهای دیگر هفته می‌بندند. یکشنبه‌ها بیشتر فروشگاه‌ها بسته می‌باشند. مغازه‌ها و فروشگاههایی که در ایستگاه‌های قطار هستند استثنا هستند. اینها معمولن ۷ روز هفته و بیشتر آن‌ها زودتر از دیگر فروشگاه‌ها باز هستند و دیرتر می‌بندند.

بیشتر بخوانید: خدمات سفارت ایران در سوئیس – برن

ساعت کاری اداره‌های دولتی در سوئیس

اعت دولت اداری “اداره کانتون معمولا از دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰ و از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۷:۰۰ باز است. بعضی از مکانها بعد از ظهر در ساعت ۱۳:۳۰ باز می‌شوند و یا با تلفن دیگر می‌توانند ساعات کاری شهرداری‌ها بسیار متفاوت است، مخصوصا در موارد کوچکتر شهرداری‌ها ممکن است در ساعات کاری خود محدود شوند و همیشه زمانی که شمارنده‌ها باز کرده اند، توصیه می‌شود قبل از آن، در اینترنت یا تلفن خود را بررسی کنید.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.