راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

حمایت از سرمایه گذاری‌های ایرانیان خارج از کشور

معاون اول رییس جمهور گفت: سفرای ایران در کشورهای خارجی و به ویژه کشورهای همسایه باید استعدادهای هر کشور را به خوبی شناسایی کنند و سرمایه گذاری‌ها طوری هدایت شود که در نهایت سه گانه مردم، دولت و فعالین اقتصادی منتفع شوند.

به گزارش راهش، وی همچنین تصریح کرد: باید ساختار سفارتخانه‌های ایران در کشورهای خارجی مبتنی و بر اساس ارزیابی پتانسیل‌های هر کشور تعریف شود.

مخبر با تأکید بر اینکه ستاد اقتصادی دولت آمادگی کامل دارد تا با همکاری وزارت خارجه و سفرای ایران و با بهره گیری از ظرفیت‌های دیپلماسی اقتصادی در راستای سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف ورود جدی داشته باشد، خاطرنشان کرد: سفرای ایران در کشورهای خارجی باید با جدیت امور اقتصادی را با اولویت ویژه دنبال نمایند، زیرا رشد اقتصادی و افزایش تولید در کشور با اقدامات سفیران و سیاست خارجی دولت سیزدهم تقویت می‌شود و بر همین مبنا دولت تمامی امکانات و بسترهای لازم را با اختیار و ابزار کافی در اختیار سفرای ایران قرار می‌دهد.

ظرفیت ایرانیان خارج از کشور یک فرصت فوق العاده است

معاون اول رئیس جمهور همچنین خاطرنشان کرد: ظرفیت ایرانیان خارج از کشور یک فرصت فوق العاده برای رشد و آبادانی در داخل ایران است و همگی آنان آمادگی دارند تا با ورود سرمایه به داخل به پیشرفت اقتصاد کشور کمک کنند لذا سفرا باید تمامی اقدامات خود را به سمت هدایت سرمایه‌های این عزیزان در خارج از کشور به داخل بسیج کنند.

مخبر ادامه داد: دولت آمادگی دارد برای تمامی سرمایه گذاری‌های ایرانیان خارج از کشور در داخل فعالیت‌های اقتصادی متناسب ارائه و تعریف کند.

قدردانی از وزارت خارجه

مخبر با قدردانی از وزارت خارجه و سفرای ایران در برخی از کشورها برای کمک به دولت در زمینه کنترل بیماری کرونا و واردات واکسن در کشور ادامه داد: با تلاش‌های دولت و وزارت خارجه آمار مرگ و میر ناشی از کرونا از ۶۰۰ نفر در روز به رقم ۵۰ مورد رسیده که این یک دستاورد برای دولت است، اما باید تلاش‌ها برای به صفر رسیدن این آمار ادامه یابد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برخی مشکلات در ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم در زمینه تأمین مالی برای تهیه واکسن از کشورهای خارجی گفت: سفرای ایران برای ورود واکسن به کشور تلاش‌های خوبی به عمل آوردند و در کنار این تلاش‌ها نیز تولیدات داخلی واکسن برای مهار ویروس کرونا در کشور قابل توجه بود.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.