راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

اطلاعات کامل درباره خدمات سفارت ایران در ابوظبی امارات

سفارت ایران در ابوظبی (امارات)، یکی از مراکز اصلی خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم، ابوظبی و دیگر شهرهای همجوار است. در این مقاله اطلاعات کامل درباره سفارت ایران در امارات و خدمات این کنسولگری را ارائه می دهیم.

فهرست مطالب

  • سامانه میخک امارات
  • انواع خدمات کنسولی در سفارت ایران درامارات
  • گرفتن وکالت نامه از سفارت ایران
  • صدور و تمدید گذرنامه و پاسپورت در سفارت ایران
  • ثبت ازدواج و طلاق در سفارت
  • سفارت ایران درامارات گواهینامه
  • اطلاعات عمومی درباره سفارت ایران
  • تلفن، آدرس و ساعت کاری سفارت ایران درامارات

سامانه میخک امارات

اگر ساکن هر یکی از شیخ نشین های امارات مانند ابوظبی و شهرای و امارات های همجوار آن هستید که نیاز به خدمات کنسولی در امارات دارید. اکثر کارهای کنسولی از طرق سامانه و سایت میخک به آدرس https://mikhak.mfa.gov.ir/ انجام می شود.

انواع خدمات کنسولی در سفارت ایران در امارات

صدور و تمدید گذرنامه و پاسپورت ایرانی در سفارت ایران در اوظبی (امارات)، مانند بقیه کشورهاست. ابتدا می بایست در سامانه میخک ثبت نامه نمائید. بعد از آن اطلاعات و مدارک لازم را در این سامانه ثبت کنید. پس از دریافت کد رهگیری به سفارت مراجعه نمایید.

ما در مقاله ای با عنوان “اطلاعات لازم درباره صدور، تمدید و تعویض گذرنامه و پاسپورت” تمام اطلاعات لازم دراین باره را توضیح داده ایم.

گرفتن وکالت نامه از سفارت ایران در ابوظبی

برای دادن وکالت به هر شخصی در ایران شما نیاز به تنظیم وکالت نامه در سایت میخک دارید. برای گرفتن وکالت در سفارت ایران امرات ابوظبی ، کافی است پس از ثبت نام در سامانه میخک، به بخش وکالت نامه رفته و وکالت نامه خود را تنظیم کنید.

ثبت ازدواج و طلاق در سفارت

ثبت ازدواج مرد ایرانی با زن ایرانی

هموطنان گرامی ساکن در حوزه این سرکنسولگری می‌توانند با تعیین وقت قبلی و با مراجعه حضوری و ارائه مدارک ذیل ازدواج خود را برابر قوانین ایران و به صورت رسمی به ثبت برسانند.

مدارک مورد نیاز:

۱-تکمیل فرم درخواست ثبت ازدواج برای خانم ایرانی و آقای ایرانی

۲-ارائه اصل شناسنامه ایرانی زوجین، ضمنآ درصورتیکه شناسنامه شما المثنی می باشد، باید قبلآ نسبت به اخذ گواهی تجرد از ایران اقدام نمائید.

۳-ارائه اصل گذرنامه زوجین و دو نسخه فتوکپی از صفحات مشخصات آنها

۴-ارائه اصل مدرک اقامتی معتبر زوجین (خانم و آقا) و دو نسخه فتوکپی آن ها

۵-گواهی نامه بهداشتی مبنی بر سلامتی جسمی و روحی و نداشتن هرگونه بیماری واگیردار و یک نسخه فتوکپی آن

۶-ارائه اصل عقدنامه شرعی صادره از مراکز و موسسات اسلامی مورد تآیید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران، بانضمام دو نسخه فتوکپی از آن

۷-ارائه اصل عقدنامه محلی (Marriage Certification ) دو نسخه فتوکپی از آن

۸-سه قطعه عکس جدید ۴*۳ تمام رخ، بدون کلاه، عینک تیره و پشت نویسی شده برای خانمها با رعایت حجاب کامل اسلامی، برای هریک از زوجین

۹-اصل رضایتنامه پدر زوجه در اولین ازدواج، چنانچه ولی زوجه مقیم خارج از کشور باشد می تواند با مراجعه به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در محل اقامت خود، نسبت به تنظیم سند اجازه نامه اقدام و چنانچه ولی مقیم ایران می باشد، با مراجعه به دفاتر رسمی نسبت به تنظیم سند اجازه نامه اقدام نماید.

۱۰-درصورت فوت ولی زوجه، ارائه اصل خلاصه رونوشت فوت صادره از سازمان ثبت احوال کشور ضروری است.

۱۱-چنانچه زوج و زوجه دارای سابقه طلاق در شناسنامه خود می باشند، ارائه اصل طلاقنامه الزامی است.

۱۲-ارائه رسید پرداخت هزینه ثبت ازدواج براساس جدول هزینه های خدمات کنسولی

۱۳-فتوکپی کارت شناسائی ملی، (درصورت نداشتن کارت شناسائی ملی به قسمت مربوطه مراجعه شود) روادید برای ایرانیان ترک تابعیت کرده

ثبت ازدواج مرد ایرانی با زن خارجی

برای اطلاعات لازم درباره ثبت ازدواج مرد ایرانی با زن خارجی به این لینک در سایت وزارت امورخارجه مراجعه نمائید.

ثبت ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی

برای اطلاعات لازم درباره ثبت ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی به این لینک در سایت وزارت امور خارجه مراجعه نمائید.

سفارت ایران در امارات گواهینامه

تمدید یا المثنی گواهینامه رانندگی

مدارک مورد نیاز برای تمدیدیا المثنی گواهینامه رانندگی ایرانیان خارج از کشور

وکلای متقاضیان می توانند با در دست داشتن مدارک ذیل به دفتر وزارت امور خارجه مستقر در شهرک آزمایش (تهران بزرگراه شیخ فضل الله نوری بلوار مرزداران) مراجعه نمایند.لازم به ذکر است اگر فرد ایرانی مقیم خارج از کشور به همراه اصل مدارک در ایران حضور داشته باشد شخصا می تواند از طریق مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ در سراسر کشور امور مربوطه را پیگیری نماید.

ملاحظات

تذکر: جهت تعویض گواهینامه پایه یکم علاوه بر مدارک مذکور گواهی عدم اعتیاد که به تایید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و وزارت امور خارجه رسیده باشد (به همراه ترجمه طبق رویه فوق) مورد نیاز است.

مدارک مورد نیاز:

وکلای متقاضیان می توانند با در دست داشتن مدارک ذیل به دفتر وزارت امور خارجه مستقر در شهرک آزمایش (تهران بزرگراه شیخ فضل الله نوری بلوار مرزداران) مراجعه نمایند.

لازم به ذکر است اگر فرد ایرانی مقیم خارج از کشور به همراه اصل مدارک در ایران حضور داشته باشد شخصا می تواند از طریق مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ در سراسر کشور امور مربوطه را پیگیری نماید.

۱.اصل گواهینامه (در صورت مفقودی گواهینامه، المثنی صادر خواهد شد که در این صورت یک برگ تعهدنامه توسط وکیل متقاضی در شهرک آزمایش تکمیل می گردد)

۲. سه قطعه عکس ۴*۳ تمام رخ ممهور به مهر نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور (عکس ها زمینه سفید بوده و فوری نباشد)

۳.اصل وکالتنامه (تنظیم شده از طریق سامانه میخک) که به تایید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و وزارت امور خارجه (ساختمان شماره ۹ بخش تایید اسناد ) رسیده باشد.

۴.اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی وکیل و موکل (در صورت نبودن اصل مدارک موکل، کپی برابر اصل توسط نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مورد قبول است)

۵. گواهی معاینه چشم توسط دکتر متخصص به همراه گواهی صحت و سلامت جسمانی (جهت دریافت گواهینامه) که به تایید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و وزارت امور خارجه (ساختمان شماره ۹ بخش تایید اسناد) رسیده باشد.

۶. ترجمه گواهی معاینه چشم و گواهی صحت و سلامت جسمانی توسط دارالترجمه رسمی و تایید اداره تایید اسناد ترجمه شده قوه قضائیه (اداره فنی دادگستری)

۷.نوع گروه خونی (اعلام شفاهی کفایت می کند)

آیین نامه صدور انواع گواهینامه رانندگی جمهوری اسلامی ایران به زبان های فارسی و انگلیسی:

امارات متحده عربی

اطلاعات عمومی درباره سفارت ایران

تلفن، آدرس و ساعت کاری سفارت ایران در ابوظبی- امارات

آدرس سفارت ایران در ابوظبی

منطقه دیپلماتیک – جنب نمایشگاه بین المللی ابوظبی

تلفن سفارت

تلفن : ۴۴۴۷۶۱۸ – ۰۰۹۷۱۲

دورنگار : ۴۴۴۸۷۱۴ – ۰۰۹۷۱۲

ساعت کاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در ابوظبی

یکشنبه تا پنجشنبه ۸ الی ۱۶

ساعات اداری و روزهای تعطیل در امارات متحده عربی

به طور کلی اداره های دولتی از روز یکشنبه تا پنجشنبه، از ساعت ۷:۳۰ تا ۲:۳۰ مشغول به کارند. این در حالی ست که زمان کاری اداره های خصوصی از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر می باشد. فروشگاه ها از ۹ یا ۱۰ صبح تا ۹ یا ۱۰ شب باز هستند که در آخر هفته ها، جمعه و شنبه، این بازه زمانی بیشتر می شود.

برنامه کاری بانکها اینگونه است: از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱ بعد از ظهر و برخی از آنها ۴:۳۰ تا ۶:۳۰ نیز پاسخگوی شما هستند. پنجشنبه ها از ۸ تا ظهر باز هستند و جمعه ها تعطیلند.

آدرس سایت سفارت ایران در امارات

آدرس سایت سفارت ایران در امارات https://abudhabi.mfa.ir/ است.

سوالات متدوال درباره سفارت ایران در ابوظبی امارات

وکالت نامه از سفارت ایران در امارات چگونه بگیریم؟

برای گرفتن وکالت نامه ابتدا لازم است در سامانه میخک ثبت نام کنید و بعد از مشخص کردن نوع وکالت با داشتن کد رهگیری به سفارت مراجعه نمایید. سایت راهش آمادگی دارد این خدمات را انجام دهد.

در سفارت ابوظبی چگونه گذرنامه خود را تمدید کنیم؟

برای صدور و تمدید گذرنامه لازم است یک بار در سامانه میخک(تاک سابق) ثبت نام کرده و سپس با ثبت اطلاعات و مدارک نسبت به صدور یا تمدید گذرنامه اقدام نمائید. کارشناسان سایت راهش آمادگی دارند تا کلیه امور مروبط به صدور و یا تمدید گذرنامه را انجام دهند.

امور دانشجویی در سفارت ایران در امارات چگونه است؟

کلیه امور دانشجویی و تائید ریز نمرات از طریق سامانه میخک استو پس از ثبت اطلاعات و مدارک با مراجعه به سفارت انجام می شود.

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.