راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

پرداخت ۷۳۵ هزار درهم به خانواده پسری ۵ ساله که از پله برقی افتاد.

یک مرکز خرید در العین مجبور به پرداخت ۷۳۵ هزار درهم غرامت به خانواده کودک ۵ ساله ای شد که بخاطر افتادن از پله برقی به شدت آسیب دید.

دادگاه بدوی مدنی العین مالک این مرکز خرید را بخاطر قصور و عدم اجرای اقدامات ایمنی لازم برای بازدیدکنندگان این مرکز خرید به پرداخت غرامت به این خانواده عرب محکوم کرد.

اسناد رسمی دادگاه نشان می دهد که این حادثه زمانی رخ داد که این خانواده برای خرید به این مرکز خرید رفته بودند و زمانی که از پله برقی برای رفتن به طبقه دوم استفاده می کردند، این کودک از پله برقی روی زمین افتاد.

پسر بچه به شدت آسیب دید و فورا به بیمارستان منتقل شد. گزارش پزشکی می گوید این کودک دچار جراحت هایی در سر و دیگر بخش های بدنش شده بود. بخش‌های از بدنش دفرمه شده و هنوز تحت درمان فیزیوتراپی قرار دارد.

بازرسان تایید کردند که این مرکز خرید قصور کرده و اقدامات ایمنی لازم را رعایت نکرده اند که موجب سقوط کودک شده است.

بازرسی های بیشتر نشان داد که از سوی نگهبانان نیز قصور صورت گرفته است.

دادگاه بدوی کیفری پیشتر، این مرکز خرید را در زمینه قصور و عدم اجرای اقدامات ایمنی برای بازدیدکنندگان گناهکار شناخته بود.

پدر این کودک از این مرکز خرید شکایت و درخواست ۱۳ میلیون درهم به عنوان خسارت آسیب های جسمی، روحی و مادی این حادثه کرده بود.

وی گفت که علاوه بر دفرمه شدن بدن فرزندش، این کودک از نظر روحی نیز بخاطر این حادثه آسیب دیده است. این خانواده بخاطر شرایط کودک شان از نظر روانی تحت تاثیر قرار گرفته و هزینه زیادی صرف درمان او کرده اند.

گزارش پزشکی قانونی دپارتمان قضایی که مسئولیت بررسی شرایط کودک را به عهده داشت می گوید جمجمه این کودک دچار ترک شده و ۳۰ درصد به آن آسیب وارد شده است. همچنین صورت او دچار دفرمگی ۴۰ درصدی دائمی شده است که موجب اختلال در تکلم او شده است. بازوی سمت راستش دچار ۵۰درصد ناتوانی شده است.

قاضی پس از شنیدن صحبت های دو طرف تصمیم گرفت به خانواده این کودک ۷۳۵ هزار درهم خسارت پرداخت شود.

منبع:کانال ایرانیان امارات

به این مطلب امتیاز بده post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.