راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

سامانه میخک برلین

شهر برلین پایتخت کشور آلمان است و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر در کل اتحادیه اروپا می باشد. بسیاری از امور مهم کنسولی و دیپلماتیک ایرانیان مقیم آلمان در این مکان انجام می شود؛ به هر حال خدمات سفارت ایران در برلین آلمان بسیار زیاد است و هموطنان عزیزمان برای انجام امور شخصی به این سفارت مراجعه می کنند. ما در این مقاله قصد داریم به معرفی و ارائه اطلاعات لازم در مورد سفارت ایران در برلین بپردازیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

خدمات سفارت ایران در برلین آلمان

فهرست مطالب:

صدور وکالتنامه در سفارت ایران در برلین آلمان

جهت انجام امور وکالتنامه و تصدیق امضا  ابتدا باید به سامانه جامع تایید اسناد کنسولی (میخک) مراجعه فرمایید:                           

ثبت نام در سامانه میخک تنها با کد ملی امکان پذیر بوده و  بعد از آن برای هر بار مراجعه به سامانه میخک کلمه عبور (پسورد) مورد نیاز می باشد؛در نتیجه پس از ثبت نام در سامانه مذکور، در قسمت وکالتنامه و تصدیق امضا ، درخواست خود را ثبت و کد رهگیری دریافت نمایید . سپس با همراه داشتن کد رهگیری و مدارک شناسایی ایرانی (شناسنامه، کارت ملی و یا گذرنامه) و کارت اقامت آلمانی به صورت حضوری به بخش کنسولی مراجعه نمایید.

اطلاعات بیشتر درباره:

 صدور گذرنامه و پاسپورت ایرانی در سفارت ایران در برلین

براساس قانون مدنی افرادی که پدر آنها ایرانی است اعم از اینکه در ایران و یا در خارج از کشور متولد شده باشند، می توانند گذرنامه دریافت نمایند؛ اما طبق مقررات مربوط به تجدید گذرنامه، اشخاصی که از اعتبار گذرنامه آنها شش ماه و یا کمتر باقی مانده، باید نسبت به تجدید گذرنامه خود اقدام نمایند. حضور متقاضیان برای صدور گذرنامه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین ضروری است.

برای صدور گذرنامه پس از ثبت نام در سامانه میخک و دریافت کد رهگیری، باید همراه با کد رهگیری و اصل کلیه مدارک بارگذاری شده در سامانه میخک به سفارت جهت پرداخت هرینه و صدور گذرنامه مراجعه فرمایید. 

در ضمن جهت درخواست صدور گذرنامه برای فرزندان کمتر از ۱۸ سال ابتدا می بایست با کد ملی و مشخصات پدر و یا قیم قانونی فرزند در سامانه میخک ثبت نام انجام شده و سپس در مرحله دوم و بعد از وارد نمودن رمز یکبارمصرف، در بخش درخواست گذرنامه گزینه صدور گذرنامه برای فرزند زیر ۱۸ سال انتخاب و سپس کد ملی و مشخصات سجلی فرزند وارد شود. 

ما در مقاله ای به نام صدور و تمدید گذرنامه در سفارت ایران در برلین آلمان کلیه مراحل این کار را به صورت کامل شرح داده ایم.

دیگر اقدامات کنسولی

خدمات سفارت ایران در برلین آلمان به شرح زیر است:

 • امور مربوط به شناسنامه
 • امور دانشجویی
 • شرایط و نحوه صدور روادید
 • ثبت ازدواج، طلاق و فوت
 • امور مربوط به گواهینامه رانندگی
 • امور سجلی، گواهی تجرد، گواهی عدم سوء پیشینه، نصب قیم و…
 • برگ درخواست انتقال پرونده کنسولی از برلین به سایر نمایندگیها
 • شرایط ورود موقت خودرو به داخل کشور
 • امور مربوط به مشمولین خدمت سربازی
 • امور مربوط به تابعیت
 • و…
سفارت ایران در برلین

هزینه های کنسولی

در دوره های مختلف، دولت هزینه های کنسولی را به صورت عمومی و برای تمام کشورها اعلام می کند. لیست کامل تعرفه های کنسولی را در این بخش می توانید ملاحظه کنید.

شماره حساب سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین:

Kontoinhaber : Botschaft der Islamischen Republik Iran

Konto-Nr. : ۲۳۴۴۳۸۰۰۰

Bank: Deutsche Bank

Bankleitzahl: ۱۰۰۷۰۰۰۰

IBAN:  DE۳۷   ۱۰۰۷   ۰۰۰۰   ۰۲۳۴   ۴۳۸۰   ۰۰

BIC(SWIFT) : DEUTDEBBXXX 

 

شیوه تایید مدارک فارغ التحصیلی در آلمان

قابل توجه دانشجویان گرامی که مدرک فارغ التحصیلی خود را از دانشگاه‌های کشور آلمان اخذ نموده‌اند می‌رساند؛

 • تایید مدارک فارغ التحصیلی و ریز نمرات مربوطه، مستلزم اخذ مهر اپوستیل از مقامات ذیربط آلمانی در آدرس مندرج در سایت سفارت ایران در برلین بوده و دانشجو بعد از دریافت مهر مذکور باید اصل مدارک و مهر درج شده در پشت مدرک فارغ التحصیلی خود را در سامانه میخک قسمت تایید مدارک بارگذاری نمایند.
 • سپس جهت تایید نهایی آن به همراه اصل مدارک هویتی و تحصیلی خود به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین و یا چنانچه در دانشگاههای مربوط به حوزه‌های دیگر نمایندگی ایران در هامبورگ، فرانکفورت و یا مونیخ تحصیل نموده‌اند به آن نمایندگی‌ها مراجعه و پس از پرداخت تعرفه نسبت به تایید ان اقدام نمایند.

منبع @sefaratberlin

خدمات سفارت ایران در برلین آلمان

 

ارتباط با سفارت ( آدرس، تلفن و ..)

آدرس پست الکترونیکی بخش کنسولی(ایمیل):          [email protected]

رسیدگی به شکایات مراجعین کنسولی          تلفن:   ۸۴۳۵۳۱۷۵  

ازساعت ۸/۳۰  صبح    لغایت  ۰۰: ۱۶بعد از ظهر

ساعت کاری سفارت ایران در برلین

هموطنان عزیز می‌توانند برای انجام کلیه امور کنسولی خود در  تمام روزهای هفته از دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ به غیر از روزهای تعطیل به بخش کنسولی مراجعه نمایند.

پاسخگوئی تلفنی جهت راهنمائی امور کلی کنسولی :            تلفن تماس:  843530   

ازساعت ۸/۳۰  لغایت ۱۲ صبح    و       از ساعت ۳۰: ۱۴ الی ۰۰: ۱۶  بعد از ظهر

پاسخگوئی تلفنی جهت راهنمائی امور تخصصی کنسولی مانند گذرنامه، شناسنامه، دانشجوئی و … از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۶:۰۰ بعداز ظهر می‌باشد  :            تلفن تماس:  843530 

نشانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در برلین به شرح زیر می باشد:

Podbielskiallee 67 – 14195 berlin
 

سوالات متداول

 
چه ساعاتی می توان به سفارت ایران در برلین مراجعه کرد؟

هموطنان عزیز می‌توانند برای انجام کلیه امور کنسولی خود در  تمام روزهای هفته از دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ به غیر از روزهای تعطیل به بخش کنسولی مراجعه نمایند.

برای اخذ وکالتنامه چه اقداماتی لازم است؟

پس از ثبت نام در سامانه میخک در قسمت وکالتنامه و تصدیق امضا ، درخواست خود را ثبت و کد رهگیری دریافت نمایید . سپس با همراه داشتن کد رهگیری و مدارک شناسایی ایرانی (شناسنامه، کارت ملی و یا گذرنامه) و کارت اقامت آلمانی به صورت حضوری به بخش کنسولی مراجعه نمایید.

هزینه صدور شناسنامه در برلین آلمان چقدر است؟

۲۰ یورو

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.