راهش
مرجع تخصصی اخبار حقوقی ایران و جهان

سفارت ایران در کویت

سفارت ایران درکویت، یکی از مراکز اصلی خدمات کنسولی به ایرانیان مقیم،کویت و دیگر شهرهای همجوار است. در این مقاله اطلاعات کامل درباره سفارت ایران درکویت و خدمات این کنسولگری را ارائه می دهیم.

کلیه امور حقوقی و کنسولی ایرانیان مقیم کویت توسط سایت راهش انجام می شود. کافی است با ما در ارتباط باشید.

فهرست مطالب

سامانه میخک کویت

اگر ساکن کویت و شهرهای همجوار آن هستید که نیاز به خدمات کنسولی در کویت دارید. اکثر کارهای کنسولی از طرق سامانه و سایت میخک به آدرس https://mikhak.mfa.gov.ir/ انجام می شود. پیش از این نامه سامانه میخک تاک بوده است. این سامانه، سایت رسمی و اصلی وزارت امورخارجه است.

بیشتر بخوانید: نحوه گرفتن کد رهگیری از سامانه میخک

صدور و تمدید گذرنامه در کویت

صدور و تمدید گذرنامه و پاسپورت ایرانی در سفارت ایران در کویت، مانند بقیه کشورهاست. ابتدا می بایست در سامانه میخک ثبت نامه نمائید. بعد از آن اطلاعات و مدارک لازم را در این سامانه ثبت کنید. پس از دریافت کد رهگیری از سامانه میخک به سفارت مراجعه نمایید.

ما در مقاله ای با عنوان “اطلاعات لازم درباره صدور، تمدید و تعویض گذرنامه و پاسپورت” تمام اطلاعات لازم دراین باره را توضیح داده ایم.

گرفتن وکالت نامه از سفارت ایران در ابوظبی

برای دادن وکالت به هر شخصی در ایران شما نیاز به تنظیم وکالت نامه در سایت میخک دارید. برای گرفتن وکالت در سفارت ایران کویت ، کافی است پس از ثبت نام در سامانه میخک، به بخش وکالت نامه رفته و وکالت نامه خود را تنظیم کنید. برای اطلاع از نمونه فرم های آماده میخک این مقاله را می توانید مطالعه کنید. همچنین برای اطلاعات لازم درباره “وکالتنامه ایرانیان خارج از کشور” این مقاله را مطالعه کنید.

ثبت ازدواج و طلاق در سفارت

ثبت ازدواج مرد ایرانی با زن ایرانی

هموطنان گرامی ساکن در حوزه این سرکنسولگری می‌توانند با تعیین وقت قبلی و با مراجعه حضوری و ارائه مدارک ذیل ازدواج خود را برابر قوانین ایران و به صورت رسمی به ثبت برسانند.

مدارک مورد نیاز:

۱-تکمیل فرم درخواست ثبت ازدواج برای خانم ایرانی و آقای ایرانی

۲-ارائه اصل شناسنامه ایرانی زوجین، ضمنآ درصورتیکه شناسنامه شما المثنی می باشد، باید قبلآ نسبت به اخذ گواهی تجرد از ایران اقدام نمائید.

۳-ارائه اصل گذرنامه زوجین و دو نسخه فتوکپی از صفحات مشخصات آنها

۴-ارائه اصل مدرک اقامتی معتبر زوجین (خانم و آقا) و دو نسخه فتوکپی آن ها

۵-گواهی نامه بهداشتی مبنی بر سلامتی جسمی و روحی و نداشتن هرگونه بیماری واگیردار و یک نسخه فتوکپی آن

۶-ارائه اصل عقدنامه شرعی صادره از مراکز و موسسات اسلامی مورد تآیید نمایندگی جمهوری اسلامی ایران، بانضمام دو نسخه فتوکپی از آن

۷-ارائه اصل عقدنامه محلی (Marriage Certification ) دو نسخه فتوکپی از آن

۸-سه قطعه عکس جدید ۴*۳ تمام رخ، بدون کلاه، عینک تیره و پشت نویسی شده برای خانمها با رعایت حجاب کامل اسلامی، برای هریک از زوجین

۹-اصل رضایتنامه پدر زوجه در اولین ازدواج، چنانچه ولی زوجه مقیم خارج از کشور باشد می تواند با مراجعه به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در محل اقامت خود، نسبت به تنظیم سند اجازه نامه اقدام و چنانچه ولی مقیم ایران می باشد، با مراجعه به دفاتر رسمی نسبت به تنظیم سند اجازه نامه اقدام نماید.

۱۰-درصورت فوت ولی زوجه، ارائه اصل خلاصه رونوشت فوت صادره از سازمان ثبت احوال کشور ضروری است.

۱۱-چنانچه زوج و زوجه دارای سابقه طلاق در شناسنامه خود می باشند، ارائه اصل طلاقنامه الزامی است.

۱۲-ارائه رسید پرداخت هزینه ثبت ازدواج براساس جدول هزینه های خدمات کنسولی

۱۳-فتوکپی کارت شناسائی ملی، (درصورت نداشتن کارت شناسائی ملی به قسمت مربوطه مراجعه شود) روادید برای ایرانیان ترک تابعیت کرده

ثبت ازدواج مرد ایرانی با زن خارجی

برای اطلاعات لازم درباره ثبت ازدواج مرد ایرانی با زن خارجی به این لینک در سایت وزارت امورخارجه مراجعه نمائید.

ثبت ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی

برای اطلاعات لازم درباره ثبت ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی به این لینک در سایت وزارت امور خارجه مراجعه نمائید.

سفارت ایران درکویت گواهینامه

تمدید یا المثنی گواهینامه رانندگی

اگر ساکن کویت هستید و نیاز دارید تا گواهینامه خود را تمدید کنید می توانید این مقاله را مطالعه کنید. البته در سامانه میخک به طور مستقیم امکان استعلام گواهینامه نیز وجود دارد.

انواع خدمات کنسولی در سفارت ایران در کویت

اطلاعات عمومی درباره سفارت ایران در کویت

تلفن، آدرس و ساعت کاری سفارت ایران در کویت

آدرس سفارت ایران درکویت

آدرس: ISTEGHLAL STR-EMBASSIES AREA-BLOCK 5 

تلفن سفارت ایران در کویت

تلفن : ۲۲۵۷۰۱۵۶ – ۲۲۵۷۰۱۴۴ – ۲۲۵۶۱۰۸۴ – ۲۲۵۴۵۸۹۴ – 00965

دورنگار : ۲۲۵۲۹۸۶۸

ساعت کاری سفارت جمهوری اسلامی ایران درکویت

از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ الی ۱۶ و بخش کنسولی ۸ الی ۱۱:۳۰

آدرس سایت سفارت ایران در کویت

آدرس سایت سفارت ایران در کویت ://kuwait.mfa.ir/ است.

آخرین اطلاعیه ها و اخبار کنسولی

حل مشکلات اتباع ایرانی مقیم کویت پیگیری می‌شود

مدیر کل امور کنسولی وزارت امور خارجه ایران و کویت در پنجمین نشست کمیسیون مشترک دو کشور بر پیگیری و حل مشکلات اتباع ایرانی مقیم کویت تأکید کردند.

به گزارش ایرنا، پنجمین نشست کمیسیون مشترک جمهوری اسلامی ایران و دولت کویت نهم آبان ماه در چارچوب روابط دوستانه دو کشور برگزار شد. «علیرضا محمودی» مدیر کل امور کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان و «مشعل ابراهیم المضف» سرپرست معاونت امور کنسولی وزارت خارجه کویت ریاست این نشست را بر عهده داشتند.

در این دور از مذاکرات که با حضور نمایندگان نهادهای ذیربط دو کشور و سفارت جمهوری اسلامی ایران در کویت برگزار شد و طرفین درباره مهمترین مشکلات و چالش‌های فراروی اتباع ایرانی مقیم کویت و راه‌های گسترش همکاری‌های دو جانبه و امور روادید بحث و تبادل نظر کرده و بر ضرورت اجرای موافقتنامه همکاری حقوقی و قضایی در امور مدنی، تجاری، احوال شخصیه و جزایی بین دو کشور تأکید کردند.

سوالات متدوال درباره سفارت ایران درکویت

وکالت نامه از سفارت ایران در کویت چگونه بگیریم؟

برای گرفتن وکالت نامه ابتدا لازم است در سامانه میخک ثبت نام کنید و بعد از مشخص کردن نوع وکالت با داشتن کد رهگیری به سفارت مراجعه نمایید. سایت راهش آمادگی دارد این خدمات را انجام دهد.

در سفارت کویت چگونه گذرنامه خود را تمدید کنیم؟

برای صدور و تمدید گذرنامه لازم است یک بار در سامانه میخک(تاک سابق) ثبت نام کرده و سپس با ثبت اطلاعات و مدارک نسبت به صدور یا تمدید گذرنامه اقدام نمائید.

امور دانشجویی در سفارت ایران در کویت چگونه است؟

کلیه امور دانشجویی و تائید ریز نمرات از طریق سامانه میخک است و پس از ثبت اطلاعات و مدارک با مراجعه به سفارت انجام می شود.


۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.