وقت گرفتن از سفارت ایران در لندن

برای مراجعه و انجام بسیاری از کارهای کسنولی در سفارت ایران در لندن نیاز به گرفتن وقت قبلی است. در این مقاله وقت گرفتن از سفارت ایران در لندن را آموزش می دهیم.

فهرست مطالب:

 • مراحل گرفتن وقت برای سفارت ایران در لندن
 • نکات مهم برای نوبت گرفتن
 • اطلاعیه های سفارت ایران در لندن

در صورت نیاز برای ثبت نام در سایت میخک یا گرفتن کد رهگیری و نوبت گیری کافی است با کلیک بر روی دکمه پائین این صفحه با ما در واتس اپ تماس بگیرید و یا به شماره ۰۰۹۸۹۳۳۵۵۴۵۶۸۱ پیام بدهید.

مراحل گرفتن وقت برای سفارت ایران در لندن

۱- در سایت میخک mikhak.mfa.gov.ir ثبت نام کنید و کد رهگیری بگیرید.
۲- به سایت https://appointment.mfa.gov.ir مراجعه کنید و نوبت گیری کنید. ۳- هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کنید.

نکات مهم برای نوبت گرفتن

 • با توجه به مقررات محدودیت جدید رفت و آمد بعلت شیوع بیماری کورونا، ارائه خدمات کنسولی فقط برای انجام امور خاص اضطراری و به دارندگان وقت قبلی صورت می گیرد.

اطلاعیه های سفارت ایران در لندن

اطلاعیه جدید سفارت ایران در لندن درباره پرداخت آنلاین هزینه های کنسولی

بسمه تعالی

 • اطلاعیه پرداخت آنلاین تعرفه کنسولی

با پوزش از هموطنان گرامی به جهت تغییرات اخیر صورت گرفته در برنامه‌های بخش کنسولی سفارت که احیانا مشکلاتی را برای برخی شهروندان محترم ایجاد کرده است، یادآوری می‌نماید که اولویت و هدف اصلی از این تغییرات، صرفا ارایه تسهیلات بیشتر در خدمات‌رسانی کنسولی به ایرانیان عزیز است.

در همین راستا، به آگاهی می‌رساند که با پیگیری‌ها و تلاش‌هایی که در یک ماه گذشته صورت گرفت، سفارت موفق شد زمینه پرداخت غیر حضوری (آنلاین) تعرفه‌های کنسولی را برای هم میهنان عزیز فراهم نماید.

لذا هم میهنان و مراجعین گرامی از تاریخ این اطلاعیه تعرفه‌های کنسولی خود را صرفا بصورت آنلاین به شماره حساب زیر پرداخت و با در دست داشتن رسید کتبی (پرینت فیش بانکی) و طبق نوبت خود به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران مراجعه و یا در مواردی که نیاز به مراجعه نیست، همراه با سایر مدارک از طریق پست ارسال نمایند

. در این زمینه توجه به نکات زیر و رعایت آن‌ها الزامی است:

 • از این پس به هیچ وجه پرداخت تعرفه‌های خدمات کنسولی بصورت نقدی امکانپذیر نمی‌باشد، لطفا از ارسال وجه نقد از طریق پست نیز خودداری گردد. ضمنا کلیه نوبت‌ها یا مدارکی که تا این تاریخ از طریق پست ارسال شده اند، کماکان معتبر و قابل انجام می‌باشند.
 • – برای جلوگیری از هرگونه تأخیر و تضییع حقوق سایر مراجعین و به منظورتسریع در جریان کارهای کنسولی، حتما با در دست داشتن اصل رسید کتبی پرداخت و طبق نوبت اخذ شده به بخش کنسولی مراجعه فرمایند.
 • – باتوجه به طولانی بودن روند استرداد وجوه اضافه پرداختی، لطفأضمن اطمینان از کامل بودن مدارک حداکثر دقت لازم صورت گیرد که مبالغ تعرفه‌ها دقیق و منطبق با مبالغ تعیین شده باشد.
 • امکان مراجعه حضوری به بانک برای پرداخت تعرفه‌های کنسولی وجود ندارد و از مراجعه خودداری شود. (فقط آنلاین و از طریق Bacs باشد) – حتما نام و نام خانوادگی پرداخت کننده، خدمت کنسولی موردنظر، تاریخ، مبلغ و شماره تلفن پرداخت کننده بر روی رسید قید شود.
 • – هنگام مراجعه به بخش کنسولی از کامل بودن مدارک اطمینان حاصل نموده و فرمهای مربوطه را تکمیل نمائید تا در وقت شما و سایر هموطنان عزیز صرفه جویی گردد. کنسولی از پذیرش مدارک ناقص یا مخدوش معذور است و پیشاپیش از این موضوع عذرخواهی می‌کنیم.
 • – هم میهنان گرامی در موارد ضروری تقاضای خود را از طریق ایمیل به آدرسهای ایمیلی که در اطلاعیه قبلی اعلام شده است با کنسولی تماسحاصل فرمایند.
 • – مجدد، تاکید می‌گردد هیچ شرکت یا فرد خصوصی با بخش کنسولی سفارت مرتبط نیست و مورد حمایت یا حتی توصیه کنسولی ایران قرار ندارد.
 • از هموطنان عزیز تقاضا داریم که این اطلاعیه را برای آگاهی سایر هموطنان همرسانی نمایند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران – لندن جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ برابر با ۶ اوت ۲۰۲۱

اطلاعیه قدیمی سامانه جدید نوبت دهی خدمات و دریافت نقدی تعرفه کنسولی (اطلاعیه زیر با توجه به اطلاعیه جدید باطل شده است)

احتراماً به آگاهی می رساند که با هدف ارایه تسهیلات به هموطنان ، سفارت جمهوری اسلامی ایران تصمیم گرفته است که اقدام به انجام تغییراتی در نحوه ارایه خدمات نماید. برای این منظور، اعلام می نماید که از تاریخ ۱۹ تیرماه ۱۴۰۰ برابر با ۰۹ Jul 2021 ، سامانه جدید نوبت دهی برای ارائه خدمات کنسولی از طریق سامانه میخک انجام خواهد شد.

لذا مراجعین محترم می توانند با در اختیار داشتن کدملی و کدرهگیری، از سامانه جدید برای گرفتن نوبت جهت مراجعه به بخش کنسولی اقدام نمایند.همچنین، به اطلاع هم میهنان گرامی می رساند که از تاریخ فوق دریافت تعرفه کنسولی فقط به صورت نقدی و در بخش کنسولی و با صدور رسید انجام خواهد شد.

شایان ذکر است که نوبت ها و فیش های پرداختی قبلی که در اختیار هموطنان می باشد، همچنان معتبر می باشد و مراجعین محترم می توانند براساس همان رویه به بخش کنسولی مراجعه نمایند.

خدمات حضوری توسط بخش کنسولی در روزهای دوشنبه لغایت جمعه از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر و فقط با گرفتن وقت قبلی صورت می گیرد.

نشانی سامانه نوبت گیری
https://appointment.mfa.gov.ir

اطلاعیه قدیمی در خصوص خدمات حضوری بخش کنسولی سفارت ایران در لندن (اطلاعیه زیر با توجه به اطلاعیه جدید باطل شده است)

با سلام،
احتراما به اطلاع می رساند که ارائه خدمات حضوری توسط بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن همه روزه از دوشنبه تا جمعه بجز روزهای تعطیل از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ و فقط با گرفتن وقت قبلی صورت می گیرد.

برای گرفتن نوبت به قسمت پایین همین سایت مراجعه نمائید لطفا قبل از نوبت گرفتن، جهت پرداخت تعرفه رسمی خدمات کنسولی نیز با شماره تلفن ۰۲۰۳۰۴۸۳۰۶۰ تماس بگیرید و از سامانه میخک (mikhak.mfa.ir) کد رهگیری درخواست مربوطه را دریافت نمایید.

لطفا دقت فرمایند که به هنگام مراجعه حضوری و یا ارسال مدارک، نسخه ی فیش پرداختی و یا پرینت آن که نام و نام خانوادگی متقاضی و‌ مشخصات لازم درخواست روی آن ذکر شده است، همراه با سایر مدارک به بخش کنسولی تحویل و یا ارسال گردد.

هموطنان محترمی که گذرنامه آنها از سوی بخش کنسولی لندن صادر شده باشد، و قصد تجدید گذرنامه (غیر مفقوده) خود را دارند نیازی به مراجعه ی حضوری به بخش کنسولی ندارند و فقط لازم است رسید پرداخت تعرفه و سایر مدارک خود را به بخش کنسولی ارسال نمایند.

با توجه به اینکه مدارک ناقص اعاده خواهد شد، لذا قبل از ارسال یا تحویل مدارک از کامل بودن آن اطمینان حاصل نمایند. برای اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز به قسمت بالای همین سایت مراجعه فرمایید./ پایان اطلاعیه

آموزش گرفتن وکالتنامه از سفارت ایران در لندن

صدور و تمدید گذرنامه در سفارت ایران در لندن

اطلاعیه سایت سفارت درباره خدمات کنسولی و نوبت گیری

ارائه خدمات کنسولی با وقت قبلی صورت می گیرد. لطفا برای اطلاعات بیشتر و نحوه ی گرفتن وقت قبلی به سایت کنسولی به آدرس (https://iranconsulate.org.uk) مراجعه فرمایید و یا در صورت کارهای اضطراری به بخش های مربوطه در کنسولی به آدرسهای زیر ایمیل ارسال فرمایید:

آدرس بخش کنسولی:

Consulate Department of

The Embassy of Islamic Republic of Iran

۵۰ Kensington Court

London

W8 5DD

United Kingdom

تلفن: 72253000(20)44+ 

نمابر: 79381615(20)44+ 

پست های الکترونیک:

صدور روادید: lon.visa@mfa.gov.ir 

امورکنسولی (به غیر از امور دانشجویی):  iranconsulate.lon@mfa.gov.ir 

امور دانشجویی: lon.student@mfa.gov.ir 

لطفا نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را در ایمیل های ارسالی درج نمائید تا در صورت لزوم با شما تماس گرفته شود.

Zeen Social Icons

مطالب بیشتر
مجازات توهین کننده به مردم مازندران چیست؟ + فیلم توهین