سامانه میخک یا سامانه تاک وزارت خارجه ؟!

سامانه تاک را ابتدا وزارت امورخارجه ایران برای امور کنسولی ایرانیان خارج راه‌اندازی کرد. اما هم کنون ایرانیان ساکن خارج از کشور برای امور کنسولی خود می بایست از سامانه میخک استفاده کنند.

میخک و تاک چه معنایی دارند؟

نام سامانه تاک مخفف تائید اسناد کنسولی بود. در ادامه و با بیشتر شدن خدمات کنسولی وزارت امورخارجه سامانه میخک راه‌اندازی شد. میخک نیز همان مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی است.

ثبت‌نام در میخک برای دارندگان تاک

برای ثبت‌نام در سامانه میخک، ایرانیان خارج از کشور که قبلاً در سامانه تاک ثبت‌نام کرده بودند دیگر نیاز به ثبت‌نام دوباره ندارند. اما اگر پیش از این در سامانه تاک ثبت‌نام نکرده باشید برای دریافت خدمات کنسولی لازم است که در سامانه میخک ثبت ‌نام کنید.

ثبت‌نام میخک فقط یک‌بار

البته ثبت نام در سامانه میخک یک‌بار است و برای تمام امور کنسولی مانند گرفتن وکالت‌نامه یا گذرنامه از سفارت همین یک‌بار ثبت‌نام کافی است.

ثبت‌نام در سامانه میخک نیاز به احراز هویت و یا بارگذاری مدارک ندارد و فقط یک سری اطلاعات شخصی جزئی لازم است.

فراموشی رمز عبور سامانه میخک

اگر یکبار در سامانه میخک ثبت نام کرده باشید اما رمز عبور آن را فراموش کردید مشکلی وجود ندارد. فقط کافیست برای ورود از ارسال رمز موقت یکبار مصرف استفاده نمایید.

فراموشی ایمیل ثبت‌نام

اگر قبلاً در سامانه میخک ثبت نام کرده‌اید اما نه نام کاربری و نه رمز عبور آن را به یاد دارید و همچنین ایمیلی که با آن ثبت نام کردید هم یا فراموش کردید یا در دسترس نیست می‌بایست یک بار دیگر از ابتدا در سامانه میخک ثبت نام نمایید.

مشکل در ثبت‌نام سامانه میخک

امکان دارد که شما نیاز به تمدید گذرنامه و یا گرفتن وکالت نامه از سفارت داشته باشید ولی ثبت نام در سامانه میخک و گرفتن کد رهگیری برای شما مشکل باش.

د در این حالت می‌توانید با کارشناسان ما در سایت راهش تماس بگیرید تا ثبت نام شما در سامانه میخک را انجام دهند و در صورت لزوم کد رهگیری را نیز برای شما از سامانه میخک بگیرند.